Hamad Međedović

BRAVO MAJSTORE!!! Hamad Međedović osvojio ATP čelendžer na Majorci

610

Novopazarac Hamad Međedović postao je šampion ATP čelendžera koji se održavao na poznatoj akademiji Rafaela Nadala na Majorci. Ovaj mladi teniser je okrunisao impresivnu sedmicu osvajajući prestižnu titulu u Španiji.

Na putu do finala, Međedović je redom pobijedio Mehiju, Lokolija, Belučija i Rinkona. U finalnom meču, čekao ga je Harold Majo, trenutno 204. teniser svijeta iz Francuske.

Nakon žestoke borbe, Međedović je pobijedio rezultatom 2:1, sa setovima 6:2, 4:6, 6:2. Već u prvom gemu uspio je spasiti brejk loptu, a u četvrtom napravio prvi brejk. Nastavio je snažno, praveći još jedan brejk u osmom gemu, time osiguravši vođstvo u setovima.

Majo je uzvratio u drugom setu, stekavši rano vođstvo. Međutim, iako je Međedović uspio izjednačiti na 3:3, Majo je ponovo postigao brejk u sedmom gemu i održao ga do kraja seta.

Međutim, u odlučujućem trećem setu, bilo je jasno da je Međedović pronašao svoj ritam. Odmah na početku trećeg seta, napravio je brejk i brzo došao do vođstva od 3:0. Ova prednost bila je dovoljna da je održi do kraja meča i osvoji titulu.

Pored prestižne titule, Hamad Međedović je kući ponio i novčanu nagradu u iznosu od 48.380 eura. Ova pobjeda će sigurno pridonijeti njegovom samopouzdanju i dodatnoj motivaciji za predstojeće turnire.