Ponedjeljak, 1 Juna, 2026

Mirjana od aprila ponovo zaposlena kod Fatmira, sada je savjetnica

Share

Podgorica – Nekadašnja direktorica Direktorata za unapređenje prava i sloboda u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava, Mirjana Pajković, nastavila je svoj profesionalni angažman u istom državnom resoru nakon isteka mandata na rukovodećoj poziciji. Prema informacijama potvrđenim iz kabineta ministra Fatmir Đeka, Pajković je od 10. aprila raspoređena na mjesto samostalne savjetnice I u Direktoratu za unapređenje prava i sloboda, gdje je prethodno obavljala funkciju direktorice.

https://media.antenam.net/media/antenam/2026/01/04/1767543909t1sk5cj4pv6uvmf8-i_900x600.png

Iz Ministarstva pojašnjavaju da je raspoređivanje izvršeno u skladu sa Zakonom o državnim službenicima i namještenicima. Konkretno, primijenjene su odredbe koje omogućavaju da se licu kojem je prestao mandat na rukovodećoj funkciji, uz njegovu saglasnost, obezbijedi raspored na drugo radno mjesto koje odgovara njegovom obrazovanju, stručnim kvalifikacijama i radnim sposobnostima u okviru istog organa državne uprave.

Ovakva procedura predstavlja redovnu zakonsku praksu u državnoj administraciji nakon isteka mandata imenovanih funkcionera, a cilj joj je očuvanje stručnih kadrova i kontinuiteta rada institucija. Podsjećanja radi, ministar Đeka je početkom aprila obavio razgovor sa Pajković o njenom daljem profesionalnom angažmanu, što je tada otvorilo mogućnost da ostane dio sistema državne uprave. Već narednog dana uslijedilo je i formalno raspoređivanje na novu poziciju.

Nastavkom rada u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava, Pajković će i dalje biti uključena u aktivnosti koje se odnose na zaštitu i unapređenje ljudskih i manjinskih prava, ali ovoga puta u ulozi savjetnice, a ne rukovodioca direktorata.

Redakcija Sandžak Danas
Suad K. Zoranić je glavni urednik portala Sandžak Danas. Za kontakt: [email protected] Redakcija [email protected]

Slični članci

Local News