hena kurtagic

Bravo! Odbojkašice Srbije su u finalu Evropskog prvenstva

458

Zahvaljujući izvanrednoj igri izabranica Đovanija Gvidetija, ženska odbojkaška reprezentacija Srbije uspjela je plasirati se u finale Evropskog prvenstva, pobijedivši Holandiju rezultatom 3:1 u setovima. U finalu ih očekuje susret sa selekcijom Turske, koja je ranije savladala Italiju sa 3:2.

Prvi set obilježila je dominacija srpskih odbojkašica, dok je drugi set donio uzbuđenja zbog izvanredne igre Holandije. Međutim, srpski inat se probudio, uz Majino fantastično koordiniranje igre, omogućivši srpskom timu povratak u igru.

Meč je bio prepun dinamike i neočekivanih preokreta, dodatno podižući atmosferu među navijačima. Početak četvrtog seta doneo je izjednačenje, ali su naše odbojkašice pokazale izvanrednu borbenost i preokrenule rezultat u svoju korist.

Posebno se istaknula Tijana Bošković, čija je igra i preciznost u napadu bila ključna u nekoliko trenutaka. Đovani Gvideti, selektor reprezentacije, imao je mnogo razloga za zadovoljstvo nakon ovog meča.

Sada je fokus cijele nacije usmjeren prema finalu i duelu sa Turskom. Ako Srbija ponovi ovakvu igru, nema sumnje da će pružiti još jedan nezaboravan odbojkaški spektakl i borbu za zlatnu medalju.