BRUKA OD SUĐENJA! Zvezda uz pomoć SUDIJE bolja od Pazara

1242

U napetoj utakmici 6. kola Superlige Srbije, fudbaleri Crvene zvezde savladali su Novi Pazar rezultatom 2:1. Tri boda osigurala su im dva ključna trenutka u 8. i 78. minutu, kada su Dragović i Kanga postigli golove. Za goste je počasni pogodak postigao Jovanović samo dva minuta kasnije.

U 78. minutu, utakmica je uzela neočekivani obrt. Igrač Novog Pazara, Cise, zaradio je crveni karton, ostavljajući svoj tim sa igračem manje na terenu. To je bilo tek uvod u kontroverzne odluke sudije, koji je samo momente kasnije dosudio penal za Zvezdu i dodatno kaznio ekipu Novog Pazara žutim kartonom. Ovakvo suđenje izazvalo je mnogo polemika među fanovima i stručnjacima, posebno s obzirom na činjenicu da je sudija zapravo rezervni igrač Crvene Zvezde.

Uprkos brojčanoj nadmoći, Zvezda nije sjajila na terenu. Trojac Kraso, Olajinka i Bukari imali su težak dan na terenu, propuštajući brojne prilike da uvećaju vođstvo svog tima.

Nakon ove pobede, Crvena zvezda zauzima drugo mesto na tabeli sa 15 bodova, dok je TSC, trenutni lider, samo bod ispred. Novi Pazar je trenutno na 10. mestu sa 7 bodova.

U 7. kolu Superlige, Zvezda će pokušati da nastavi svoj niz pobeda gostovanjem ekipi Čukaričkog, dok će Novi Pazar ugostiti Napredak, sa nadom da će se vratiti na pobednički put.