Emir Rovčanin osvojio srebrnu medalju na Prvenstvu Srbije u skoku uvis

501

Emir Rovčanin, mladi skakač uvis iz Prijepolja, postigao je izvanredan uspjeh osvojivši srebrnu medalju na Prvenstvu Srbije za seniore u skoku uvis. Njegova impresivna visina od 211 centimetara osigurala mu je drugo mjesto na ovom prestižnom takmičenju, koje okuplja najbolje skakače iz zemlje.

Uzbudljivo takmičenje, održano u Beogradu, bilo je prilika za sjajne atlete da se pokažu u najboljem svjetlu. Emir Rovčanin je pokazao izuzetne skakačke sposobnosti i odličnu formu, što ga je odvelo do srebrne medalje.

На слици може бити: 4 особе и текст

Sanin Preljević također je predstavljao Prijepolje na ovom Prvenstvu Srbije u skoku uvis. Svojim skokom od 195 centimetara, zauzeo je peto mjesto. Njegova izvedba bila je vrlo solidna, što svjedoči o talentu i trudu koje ulaže u svoje atletske vještine.

Još jedan mladi talent iz Prijepolja, Armin Mustajbegović, postigao je sjajan rezultat u trci na 100 metara. U svojoj grupi zauzeo je drugo mjesto s vremenom od 11.19 sekundi. Ova sjajna izvedba donijela mu je zapaženo mjesto i priliku da pokaže svoj potencijal na nacionalnoj atletskoj sceni.

U finalu Evropskih olimpijskih igara mladih, naša mlada sportistkinja Nikolina Pejatović predstavljala je naš grad sa velikim ponosom. Unatoč lakšoj povredi tetive, hrabro je nastupila i zauzela deseto mjesto sa skokom od 170 centimetara. Njen nastup bio je inspirativan i pokazao je njenu predanost sportu i borbenost, unatoč izazovima s kojima se suočavala.

На слици може бити: 1 особа и текст