GOL Adema Ljajića pokrenuo Bešiktaš, da nastavi strašnu seriju (VIDEO)

1450

Jedna individualna serija je prekinuta, jedna timska nastavljena. Bešiktaš je deseti put zaredom slavio na svom terenu u svim takmičenjima, a u preokretu protiv vrlo raspoloženog i nezgodnog Gectepea pomogao mu je Adem Ljajić i njegov prvi pogodak poslije 2019. dana. Trijumf u 21. kolu bio je deseti za crno-bijele u posljednjih 11 utakmica i omogućio im je da najbliže pratioce Galatasaraj i Fenerbahče drže na sigurnoj distanci od pet bodova, bar na neko vrijeme – 2:1.

Mogu u redovima istanbulskog velikana da budu izuzetno zadovoljni i optimistični zbog buđenja vrlo značajne figure iz prošle sezone. Prethodne takmičarske godine Adem Ljajić je postigao pet i namjestio šest pogodaka, a posljednji konkretan doprinos svom timu dao je juna 2020. godine. Današnji pogodak iz 49. minuta pomogao je da se anulira minimalan zaostatak nastao u finišu prvog poluvremena. Tada je za vođstvo gostiju pogodio Zlatko Tripić.

Nakon izjednačujućeg gola vrijeme je odmicalo i iz minuta u minut izabranici Sergena Jalčina nosili su sve veći pritisak na svojim leđima. Jednostavno, bod kod kuće protiv Gectepea ne bi se mnogo razlikovao od poraza.

Ipak, ono što mu je u prvom poluvremenu, dok je na semaforu još stajao rezultat 0:0 uskraćeno, Vensan Abubakar uspio je da prigrli u 77. minutu i ispostavilo se donese trijumf domaćinu. Pokazao je Senegalac zašto je u ovom trenutku treći strijelac Superlige i drugi najefikasniji igrač Bešiktaša, kada se poslije izbegnutog ofsajda savio u koljenima i vrlo nisko zahvatio loptu glavom poslije čega je ona završila u mreži.

Mogla je pobjeda lidera turskog prvenstva da bude i ubjedljivija da u finišu utakmice rezervista Enkudu nije propuštao solidne prilike. Ovom pobjedom Orlovi su se osvetili Gectepeu za poraz 2:1 iz drugog dijela prošle sezone.