GROBARI U NEVJERICI: Partizan poražen od Novog Pazara pred evropsko gostovanje

996

FUDBALERI Partizana u 4. kolu Superlige Srbije gostovali su Novom Pazaru gde je domaćin slavio rezultatom 1:0 (1:0). Strelac jedinog gola bio je Mijić sa “bijele tačke”.

Ofanzivno je Partizan otvorio meč, Kvinsi Menig je u petom minutu zaprijetio domaćem timu, a nedugo potom oslobodili su se igrači Vladimira Gaćinovića.

Veliku priliku imao je Rikardo u 18 minutu, izašao je pred golmana domaćih, a Kljajević je već djelovalo da je savladan. Ipak, napadač crno-belih poslao je loptu daleko od stative na suprotnoj strani.

Ključni momenat prvog poluvremena odigrao se u 23. minutu kada je Saničanin oborio Majdevca i dobio drugi žuti karton na meču, a domaći su nakon tog starta u šesnaestercu dobili penal.

Izveo ga je Mijić, a Stevanović je bio nemoćan – 1:0 za Partizan. Natho je u 43. minutu imao izglednu priliku da izjednači, ali je sa 17 metara šutirao tik iznad gola.

Nastavio je tim Pazara u istom ritmu, Ergeleš je po levoj strani proigrao Islamovića, a on atraktivno pokušava petom, zaista potez koji se rijetko viđa na našim stadionima.

Dijabate je unio živost ulaskom u igru, prijetio je dva puta Partizan po lijevoj strani, ali su igrači plavo-bijelih uspjevali da se odbrane.

Imao je Mijić u 72. minutu fantastičnu priliku. Nikčević ga je proigrao, a on pogađa spoljni dio mreže.

Samo pet minuta kasnije zapretio je Gomeš, šutirao je sa petnaestak metara,a Kljajić dobro reaguje.

Do kraja meča mreže su mirovale. Partizan u četvrtak igra sa AEK Larnakom u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

NOVI PAZAR – PARTIZAN 1:0 (1:0)