Hamad Međedović

Hamad Međedović eliminisan u drugom kolu kvalifikacija za Australijan open

464

Hamad Međedović, teniser iz Srbije, eliminisan je u drugom kolu kvalifikacija za Australijan open, jedan od četiri najveća Grand Slam turnira u tenisu. U napetom meču koji je trajao gotovo tri sata, Međedović je izgubio od Abedalaha Šelbaja iz Jordana sa rezultatom 6:7 (2:7), 7:6 (7:5), 6:2.

Meč, održan u Melburnu, bio je pun obrata i uzbudljivih trenutaka. Međedović, koji je trenutno 113. teniser svijeta na ATP listi, započeo je susret snažno, osvojivši prvi set u taj-brejku. Međutim, Šelbaj, koji se nalazi na 193. mjestu, nije se dao smesti pod pritiskom. Nakon što je izjednačio u drugom setu, koji je također završen u taj-brejku, teniser iz Jordana pokazao je izvanrednu igru u trećem setu, stekavši veliku prednost od 5:0.

Iako se Međedović pokušao vratiti u meč smanjivši na 5:2, Šelbaj je održao koncentraciju i završio set sa 6:2, osiguravši svoje mjesto u trećem kolu kvalifikacija. U sljedećem kolu, Šelbaj će se suočiti s Australijancem Omarom Jasikom.

Australijan open, koji će se održati od 14. do 28. januara, privlači svjetsku pažnju kao prvi Grand Slam turnir u godini. Ovaj turnir predstavlja veliku šansu za igrače poput Međedovića i Šelbaja da se istaknu na međunarodnoj teniskoj sceni. Iako Međedović nije uspio proći dalje, njegov nastup u Melburnu ukazuje na njegov potencijal za velike uspjehe u budućnosti.