Karatisti Feniksa iz Novog Pazara dominiraju na kvalifikacijama Kupa Srbije u Čačku

296

ČAČAK – Mladi karatisti Karate Kluba Feniks iz Novog Pazara ostvarili su izvanredne rezultate na kvalifikacionom turniru Kupa Srbije za mlađe kategorije, održanom u Čačku, osvojivši ukupno 12 medalja.

Na ovom uglednom sportskom događaju, takmičari Feniksa su pokazali izuzetan talenat i vještine, osvojivši četiri zlatne, dvije srebrne i šest bronzanih medalja. Naročito su se istakli u kategorijama poletaraca, pionira i nada, potvrđujući svoju posvećenost i strast prema karateu.

Zlatne medalje su osvojili Imran Hasanović i Adian Fazlić, pioniri rođeni 2012. godine, koji su dominirali u svojim težinskim kategorijama do 45 i 50 kilograma u borbama. Ajna Duštinac se okitila zlatom u kategoriji kata E klase među poletarkama rođenim 2015. godine i kasnije. Pionirska ekipa Feniksa u borbama, u sastavu Hasanović, Fazlić, Vasilije Ćirović i Jusuf Ejupović, također je zaslužila zlatne medalje, demonstrirajući izuzetnu sinergiju i timski duh.

Srebrne medalje su pripale Kadiru Islamoviću, u kategoriji muških nada rođenih 2010. godine, težinske klase do 50 kilograma, i Sari Međedović, u kategoriji pionirki rođenih 2011. godine, također do 50 kilograma.

Bronzane medalje su osvojili Vasilije Ćirović i Ena Međedović u borbama, Ajna Tafilović, Lejla Međedović, David Kovaljov i Hana Međedović u katama, pokazujući izvanredne sposobnosti i stručnost u svojim disciplinama.

Ovi impresivni rezultati su dokaz ne samo izuzetnog talenta ovih mladih sportista, već i posvećenog rada i treninga koji provode u svom klubu. Karate Klub Feniks iz Novog Pazara time nastavlja graditi svoj ugled kao jedan od vodećih karate klubova u Srbiji, gdje se razvijaju mladi talenti i promoviše karate kao sport i način života.