Omar Hodžić 98. u sprintu mladih na SP u Lencerhajdeu

782

Mladi biatlonac Srbije Omar Hodžić zauzeo je danas 98. mjesto u sprintu na sedam i po kilometara na Svjetskom prvenstvu za mlade i juniore u švajcarskom Lencerhajdeu.

On je bio najboji od trojice predstavnika Srbije, s obzirom da su Eman Muhović i Said Hodžić završili kao 102. i 104. među 106 mladih biatlonaca.

Zlatnu medalju osvojio je Aleksej Kovaljov iz Rusije, srebro je pripalo Čehu Ondreju Manjeku, a bronza Maksimu Džermejnu iz SAD.

U današnjem sprintu 98 mladih biatlonki na šest kilometara, reprezentativka Srbije Berina Sinanović bila je 95, dok Ana Đurđić nije završila trku.

Najsjajnije odličje uzela je Italijanka Linda Cingerle, a srebro i bronzu predstavnica Rusije Ljubov Kalinjina i Francuskinja Osean Mišelon.