KAD SAM SE DRUGI PUT OŽENIO, DJECA NISU PRIČALA SA MNOM: Potresna ispovijest Husejna nakon gubitka supruge/VIDEO/

0

Kad sam se drugi put oženio, djeca nisu pričala sa mnom – Husejn je nakon smrti supruge godinama živio u samoći, a potom ponovo pronašao ljubav. Iskreno govori o reakciji svoje djece, životu u Austriji i pomirenju porodice.

Kad sam se drugi put oženio, djeca nisu pričala sa mnom – ispovijest koja dira u srce

Nakon više od tri decenije rada u Austriji, Husejn je dočekao penziju i odlučio više vremena provoditi u rodnom kraju. Iza njega su godine teškog rada, porodičnih iskušenja i jedan bolan životni udarac – iznenadna smrt supruge s kojom je proveo najveći dio života.

U emotivnom razgovoru otvoreno je govorio o trenutku kada je ostao sam, ali i o odluci da nakon nekoliko godina ponovo pronađe životnu saputnicu. Upravo ta odluka izazvala je burne reakcije njegove djece.

“Kad sam se drugi put oženio, djeca nisu pričala sa mnom. Naljutili su se, nisu dolazili jedno vrijeme, ali sam im rekao da već četiri godine živim sam i da više ne mogu tako.”

Prisjećajući se tog perioda, Husejn kaže da mu nije bilo lako slušati razne komentare i predrasude okoline. Ipak, smatrao je da svako zaslužuje novu priliku za sreću nakon velikog gubitka.

Posebno ga je pogodila smrt prve supruge, koja je, kako priča, preminula iznenada od srčanog udara svega nekoliko minuta nakon što je izašao iz kuće.

“Nisam bio vani ni pet minuta. Vratio sam se i zatekao je mrtvu. To je bio najteži trenutak mog života.”

Nakon četiri godine samoće upoznao je sadašnju suprugu na jednom druženju penzionera. Kaže da se prijateljstvo polako pretvorilo u ljubav, a zatim i brak.

Iako njegova djeca u početku nisu prihvatila novu životnu odluku, vrijeme je učinilo svoje.

“Danas je sve drugačije. Čujemo se svaki drugi dan, dolaze kod nas, svi se pazimo i poštujemo.”

Husejn ističe da njegova supruga nikada nije tražila ništa od njegove imovine.

“Djeci sam dao kuću, vikendicu i sve što sam stekao. Ona mi uvijek kaže da joj ništa ne treba osim mira i zajedničkog života.”

Govoreći o godinama provedenim u Austriji, kaže da nikada nije imao problema sa zakonom, da je radio više od tri decenije kao varioc i da danas uživa u penziji koju je pošteno zaradio. Najveću sreću, ipak, pronalazi u rodnom kraju, gdje svakodnevno radi oko imanja, druži se s komšijama i uživa u miru koji, kako kaže, ne može zamijeniti nijedan veliki grad. Njegova životna priča pokazuje da nakon velikih gubitaka život može donijeti novu nadu, ali i da je za porodično pomirenje ponekad potrebno samo vrijeme, razumijevanje i iskren razgovor. POgledajte cijeli razgovor ispod teksta.

Hasim iz Tutina ne zaboravlja rodno selo – “Kad dođem ovdje, dan prođe kao deset minuta”

0
  • HASIM IZ TUTINA: “Kad dođem ovdje, dan prođe kao deset minuta” – godine bude sve veću ljubav prema zavičaju. SANDŽAKLIJA koji se uvijek vraća zavičaju

Dok mnogi napuštaju svoja rodna sela i rijetko im se vraćaju, Hasim iz Tutina čini upravo suprotno. Iako već godinama živi u gradu sa svojom porodicom, srce ga, kako sam kaže, neprestano vuče prema rodnim Starčevićima, selu u kojem je odrastao i gdje danas živi njegov brat.

Svaki slobodan trenutak koristi da obiđe porodično imanje, prošeta poznatim stazama i provede vrijeme u razgovoru sa rodbinom i komšijama.

“Predivan je osjećaj kada dođem ovdje. Dođem od srca i od volje. Vidim rodni kraj, provedem vrijeme s bratom i osjećam se prelijepo. Kad sam ovdje, dan prođe kao deset minuta.”

Hasim priznaje da mu boravak u rodnom kraju pruža mir koji je teško pronaći u svakodnevnom životu. Kaže da ga posebno raduju priroda, čist planinski zrak i osjećaj pripadnosti mjestu u kojem je napravio prve životne korake.

Godine bude sve jaču ljubav prema zavičaju

Kako vrijeme prolazi, kaže da sve više osjeća potrebu da se vraća rodnoj kući.

“Što sam stariji, sve me više vuče želja da dođem. Prije nisam toliko mario, a sada jedva čekam da dođem. Ne znam da li je to zbog godina, ali sve mi je draže.”

Iako više ne drži stoku niti se ozbiljno bavi poljoprivredom, svaki dolazak iskoristi da očisti dvorište, ukloni korov ili popravi ponešto oko porodične kuće.

“Ne mogu puno, ali uzmem alat pa malo očistim, sredim koliko mogu. Važno mi je da se imanje ne zapusti.”

“Ovdje smo svi rođaci”

Hasim s osmijehom govori da u Starčevićima gotovo svaka kuća pripada istoj široj porodici.

“Ovdje nema drugog prezimena, svi smo rođaci. Malo odeš kod jednog na kahvu, malo kod drugog, razgovaraš, družiš se. To je ono što nema cijenu.”

Prisjeća se i vremena kada je život bio mnogo teži nego danas. Najbliža prodavnica bila je udaljena nekoliko kilometara, a svaki odlazak po osnovne namirnice predstavljao je pravi mali poduhvat.

“Nekad smo išli u Ribariće po namirnice. Dok doneseš paradajz kući, sav se izgnječi putem. Takva su bila vremena. Danas gotovo svaka kuća ima automobil.”

Put još nije idealan, ali ljubav prema selu ne jenjava

Iako ističe da put do sela još uvijek nije onakav kakav bi mještani željeli, to ga ne sprečava da redovno dolazi.

“Voljeli bismo da je put bolji, ali šta je tu je. Nama to ne može pokvariti želju da dođemo.”

Starčeviće se nalazi na oko devet kilometara od Ribarića, na nadmorskoj visini od približno hiljadu metara, što ovom kraju daje svježinu i prirodne ljepote koje posebno dolaze do izražaja tokom ljeta.

Djeca razmišljaju o vikendici u zavičaju

Hasim s ponosom govori o svojoj porodici. Dvojica sinova rade u Njemačkoj, jedan živi s njim u Tutinu, dok mu je kćerka udata. Nada se da će i mlađe generacije nastaviti održavati vezu sa zavičajem.

“Djeca razmišljaju da ovdje naprave vikendicu. Da ljeti dođu, zapale roštilj, provedu dan u prirodi i da se selo ne zaboravi.”

Na kraju razgovora poručuje da čovjek može živjeti bilo gdje, ali da uspomene iz rodnog kraja ostaju duboko u srcu.

Za Hasima, Starčeviće nisu samo mjesto na karti – to je dom kojem se uvijek vraća, mjesto gdje svaki razgovor, svaka kahva i svaki pogled na planine imaju posebnu vrijednost. Tu, kako kaže, vrijeme leti, a srce je uvijek ispunjeno.

ŠOK: Krenuo na naoružanog muškarca s daskom i nije stao ni nakon pucnjave! /VIDEO/

0
  •  Krenuo na naoružanog muškarca s daskom i nije stao ni nakon pucnjave!

Dramatičan obračun na ulicama Ankare izazvao je veliku pažnju javnosti nakon što se na društvenim mrežama pojavio snimak na kojem se vidi muškarac koji, naoružan drvenom daskom, juriša na drugog muškarca uprkos tome što ovaj u njegovom pravcu ispaljuje više hitaca.

Na videosnimku se vidi kako napadač podiže drvenu dasku i kreće prema protivniku, dok drugi muškarac pokušava da ga zaustavi izvlačenjem pištolja. U jednom trenutku dolazi do pucnjave, ali ni tada napadač ne odustaje, već nastavlja da nasrće, što je šokiralo brojne građane koji su svjedočili događaju.

Snimak je za kratko vrijeme postao viralan na društvenim mrežama, a mnogi su se pitali kako je moguće da muškarac nastavi napad nakon više ispaljenih hitaca.Prema informacijama koje su prenijeli turski mediji, kasnijom istragom utvrđeno je da pištolj kojim je pucano nije bio vatreno oružje, već plinski (gasni) pištolj. Upravo zbog toga hici nisu imali razornu moć kakvu ima pravo vatreno oružje, što objašnjava zbog čega napadač nije zadobio prostrelne povrede i nije odustao od napada.

Na snimku se može vidjeti i treća osoba koja pokušava izbjeći sukob, dok se dvojica muškaraca nastavljaju međusobno sukobljavati nasred ulice. Pogledajte video ispod teksta.

ŠOKANTNA IZJAVA Albanca: “Mi smo ženili suprugu preminulog brata, ali i tetkinu i daidžinu kćerku” /VIDEO/

0

ŠOKANTNA IZJAVA Albanca izazvala je burne reakcije na društvenim mrežama. U video-snimku stariji muškarac govori o navodnim starim običajima, tvrdeći da se među Albancima ženila supruga preminulog brata, ali i bliske rođake.

Na društvenim mrežama širi se video-snimak u kojem Arif Sejdiju, govoreći na albanskom jeziku, iznosi svoje viđenje razlika između srpskih i albanskih običaja kada je riječ o porodici i nasljeđivanju nakon smrti brata. Njegove riječi izazvale su burne reakcije, posebno zbog tvrdnje da je među Albancima postojao običaj da brat nakon smrti svog brata oženi njegovu udovicu. Na samom početku snimka kaže:

  • “E te na jomë… në desë mu… të marrë… për çka duhet… kjo është stres…Serbit i vdes vëllai dhe nuk e merr kurrë gruan e vëllait. Kjo është poshtërsi e shqiptarit.”

Prevod 

  • “A kod nas, čim brat umre, odmah se govori da je treba uzeti. Zašto bi to moralo? Čemu to? To je velika nesreća i teret. Srbinu umre brat i on nikada ne uzme bratovu ženu. To je sramota Albanaca.”

Govornik zatim nastavlja da opisuje ono što predstavlja kao tradicionalni običaj, tvrdeći da se nakon smrti brata muškarac može oženiti bratovom suprugom ili drugom bliskom srodnicom, te navodi da se takva praksa, prema njegovim riječima, smatra prihvatljivom u određenim sredinama.Govoreći dalje, objašnjava ono što predstavlja kao dio stare tradicije:

  • “Aj se merr grunë e vllaut, nëse i vdes vllau…Aj se merr qikën e dajës, qikën e vllaut, ose grunë e vllaut…”

Prevod:

  • “Uzima bratovu ženu kada mu brat umre…Uzima kćerku dajidže, tetke, amidže ili bratovu ženu…”

Govornik potom tvrdi da su takvi postupci nešto što, prema njegovom mišljenju, ne bi trebalo da bude prihvatljivo:

“Kemi poshtërësi që s'ka…”

Prevod:

“Imamo sramotu kakve nema…”

U nastavku video-snimka nastavlja poređenje sa Srbima, ističući:

“Te sërbët është diçka tjetër. Sërbi, nëse i vdes vllau, nuk e merr grunë e vllaut.”

Prevod:

“Kod Srba je drugačije. Srbin, ako mu umre brat, ne uzima bratovu ženu.”

Govornik zatim dodaje:

“As motrën, as kurrë…”

Prevod:

“Ni sestru, nikada…”

Na kraju obraćanja ponavlja da se, prema njegovom mišljenju, takvi običaji ne bi smjeli opravdavati niti predstavljati kao nešto normalno. Video je izazvao brojne reakcije na društvenim mrežama. Jedni smatraju da govornik govori o starim plemenskim običajima koji su nekada postojali u pojedinim krajevima Balkana, dok drugi tvrde da njegove riječi predstavljaju isključivo lični stav i da se ne mogu poistovjetiti sa savremenim albanskim društvom. Pogledajte video ispod teksta.

HISTORIJA! Bosna izborila plasman u nokaut fazu Svjetskog prvenstva!

0
HISTORIJA! Bosna izborila plasman u nokaut fazu Svjetskog prvenstva!
  • Bosna izborila plasman u nokaut fazu Svjetskog prvenstva! – Zmajevi su ispisali historiju plasmanom u nokaut fazu Mundijala nakon raspleta u grupnoj fazi i sada nastavljaju borbu među 32 najbolje reprezentacije svijeta.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je najveći uspjeh u svojoj fudbalskoj historiji nakon što je i zvanično izborila plasman u nokaut fazu Svjetskog prvenstva. Rasplet utakmica u grupi C definitivno je potvrdio da Zmajevi više ne mogu ispasti iz kruga najboljih trećeplasiranih selekcija, čime su osigurali mjesto među 32 najbolje reprezentacije svijeta.

Posljednju dilemu riješio je ishod susreta između Brazila i Škotske, nakon kojeg je postalo jasno da nijedna od preostalih trećeplasiranih reprezentacija ne može bodovno niti gol-razlikom ugroziti poziciju Bosne i Hercegovine. Izabranici selektora Bosne i Hercegovine do historijskog rezultata stigli su zahvaljujući velikoj borbi tokom grupne faze, a presudnu ulogu odigrala je vrijedna pobjeda protiv Katara. Upravo su ti osvojeni bodovi otvorili vrata nokaut faze i donijeli razlog za veliko slavlje navijača širom Bosne i Hercegovine i dijaspore.

Plasman među najbolje reprezentacije svijeta predstavlja novi dokaz napretka bh. fudbala, ali i priliku da Zmajevi nastave sanjati još veći uspjeh na najvećoj fudbalskoj smotri. Pred Bosnom i Hercegovinom sada su najteži izazovi, ali i prilika da bez pritiska nastavi ispisivati historiju. Euforija među navijačima raste, a cijela država s nestrpljenjem očekuje protivnika i naredni korak na putu ka novim podvizima na Svjetskom prvenstvu.

Pijana supruga urlala na muža, pa ga prebila pred policijom

0
uhapsena zena napala muskarca
  • Pijana supruga urlala na muža, pa ga prebila pred policijom

Prava porodična drama odigrala se u jednoj vikendici u okolini Koprivnice, gdje je 57-godišnja žena pod dejstvom alkohola izazvala incident zbog kojeg je kasnije završila pred sudom. Prema informacijama iz sudskog postupka, događaj se zbio 31. maja u poslijepodnevnim satima. Žena je, kako se navodi, bila pod uticajem alkohola, a tokom verbalnog sukoba sa suprugom počela je da iznosi uvrede i pogrdne riječi, čime je narušila porodični mir.

Svađa je ubrzo eskalirala. U naletu bijesa bacila je daljinski upravljač prema zidu, nakon čega je došlo i do fizičkog obračuna. Prema navodima iz postupka, supruga je više puta ogrebala muža po grudima, a zatim ga udarala otvorenim dlanovima po leđima. Iako muškarac nije zatražio ljekarsku pomoć, na mjesto događaja pozvana je policija koja je intervenisala i privela ženu. Nakon hapšenja zadržana je u službenim prostorijama do otrežnjenja.

Narednog dana izvedena je pred nadležni sud, gdje je proglašena odgovornom za nasilničko ponašanje u porodici. Sud joj je izrekao novčanu kaznu u iznosu od 380 eura. Kako je prethodno provela određeno vrijeme u pritvoru, dio kazne joj je uračunat, pa joj je za uplatu ostalo oko 300 eura. Ovaj slučaj još jednom podsjeća da porodično nasilje može imati različite oblike i da nadležne službe reaguju bez obzira na to ko je počinilac nasilja.

OVO MORATE VIDJETI! Lopov pokušao da obije kuću, a završio kao predmet sprdnje (VIDEO)

0

Lopov pokušao da obije kuću, ali je umjesto uspješne provale doživio potpuni debakl. Snimak sa nadzorne kamere postao je viralni hit i izazvao lavinu komentara na društvenim mrežama.

Snimak sa nadzorne kamere koji posljednjih dana kruži društvenim mrežama izazvao je lavinu reakcija i komentara zbog nesvakidašnjeg pokušaja provale koji se pretvorio u pravu internet senzaciju. Na video-zapisu vidi se muškarac koji prilazi porodičnoj kući i pokušava da nasilno ukloni zaštitu sa prozora kako bi ušao u objekat. Međutim, ono što nije primijetio jeste činjenica da se iza konstrukcije nalazi otvor kroz koji je mogao ući bez ikakvog napora.

Uvjeren da je pred njim ozbiljna prepreka, muškarac svom snagom nasrće na zaštitu, pokušavajući da je savlada. Umjesto spektakularne provale, uslijedio je trenutak koji je nasmijao hiljade ljudi širom svijeta – izgubio je ravnotežu i završio na drugoj strani otvora mnogo brže nego što je planirao.

Snimak se ubrzo proširio internetom, a korisnici društvenih mreža nisu štedjeli na komentarima. Mnogi su ga proglasili „lopovom godine“, dok su drugi zaključili da je riječ o jednom od najnespretnijih pokušaja provale ikada zabilježenih kamerom.

„Da je prethodno pogledao objekat, ne bi morao ništa da obija“, napisao je jedan korisnik, dok je drugi duhovito dodao: „Kuća ga je sama pustila unutra.“

Iako nije poznato gdje je i kada snimak nastao, njegov neočekivani rasplet bio je dovoljan da postane jedan od najgledanijih viralnih videa posljednjih dana. Video i dalje prikuplja preglede velikom brzinom, a brojni korisnici saglasni su u jednom – ovakav pokušaj provale teško će biti nadmašen po količini nespretnosti i komičnih scena. Pogledajte video ispod teksta

PRIVEDEN AKTIVISTA Veljko Raković sproveden u Beograd zbog sumnje na ugrožavanje sigurnosti

0
Foto: Lokalni front
  • Priveden aktivista Veljko Raković iz Raške, nakon pretresa porodične kuće sproveden je u Beograd gdje će ga saslušati nadležno tužilaštvo za visokotehnološki kriminal.

Aktivista iz Raške Veljko Raković priveden je i biće sproveden u Beograd radi saslušanja pred nadležnim Tužilaštvom za visokotehnološki kriminal, zbog sumnje da je počinio krivična djela ugrožavanje sigurnosti i uvreda, prenose mediji. Prema dostupnim informacijama, Raković je tokom dana trebalo da se javi Policijskoj upravi u Raški po ranijem pozivu, i to u svojstvu oštećenog u predmetu koji se odnosi na događaj od prije nekoliko godina.

Međutim, u međuvremenu je došlo do promjene u postupanju nadležnih organa, nakon čega su policijski službenici izvršili pretres njegove porodične kuće u Raški. Pretres je trajao duže od jednog sata, a tokom te aktivnosti evidentirani su i fotografisani različiti predmeti koji su se nalazili u objektu, uključujući transparente i zastave.

Nakon završetka pretresa, Raković je, uz prisustvo svog branioca, advokata Mirsena Alibašića, odveden u policijsku stanicu gdje mu je određeno zadržavanje. Prema navodima medija, postupak protiv njega vodiće Tužilaštvo za visokotehnološki kriminal u Beogradu, pred kojim će biti saslušan u narednom periodu.

Takođe se navodi da je Raković tokom dosadašnjeg postupka iskoristio svoje zakonsko pravo i branio se ćutanjem. Nadležni organi za sada se nisu zvanično oglašavali o detaljima predmeta, a više informacija očekuje se nakon saslušanja i eventualnog saopštenja tužilaštva.

Tužilaštvo pozvalo Predsjednica opštine Sjenica i rukovodstvo JKP „Vrela“ na saslušanje kod tužioca zbog smeća i deponije Goveđak!

0
  • Tužilaštvo pozvalo predsjednicu Opštine Sjenica i rukovodstvo JKP Vrela na saslušanje zbog navodnog zagađenja životne sredine tokom krize sa deponijom Goveđak.

SJENICA – Nakon višemjesečne krize izazvane blokadom deponije Goveđak i vanredne situacije zbog nagomilanog otpada, javni tužilac Petko Pucarević pozvao je na saslušanje predsjednicu Opštine Sjenica Mersiju Camović Rebronju i rukovodstvo JKP „Vrela“, zbog sumnji koje se odnose na navodno zagađenje životne sredine. Prema informacijama koje su potvrđene iz lokalne samouprave, pozivi za saslušanje uručeni su u okviru predistražnih radnji koje se odnose na upravljanje komunalnim otpadom tokom perioda kada je deponija Goveđak bila blokirana, a grad suočen sa ozbiljnim problemom odlaganja smeća.

Tužilaštvo pozvalo predsjednicu Opštine Sjenica i rukovodstvo JKP Vrela na saslušanje zbog deponije Goveđak.

Podsjetimo, blokada deponije traje od kraja aprila ove godine, nakon čega su se velike količine otpada gomilale na ulicama i javnim površinama. Situacija je kulminirala proglašenjem vanredne situacije zbog, kako su nadležni tada naveli, ozbiljnog rizika po zdravlje stanovništva.

Dok se vodi postupak pred nadležnim organima, u Sjenici su sve glasnije polemike o tome ko snosi odgovornost za ekološku krizu koja je mjesecima opterećivala građane. Predsjednica opštine najavila je da će se odazvati pozivu tužilaštva, ističući da nema šta da krije i da je lokalna samouprava djelovala u interesu zaštite zdravlja građana tokom vanrednih okolnosti.

Slučaj je izazvao veliku pažnju javnosti, a očekuje se da će saslušanja dati više odgovora o događajima koji su pratili jednu od najvećih komunalnih kriza u novijoj historiji Sjenice.

Reakcija predsjednice opštine Mersije Camović Rebronja

Predsjednica Opštine Sjenica Mersija Camović Rebronja saopštila je da najoštrije osuđuje postupanje javnog tužioca Petka Pucarevića, navodeći da se ona i rukovodstvo JKP „Vrela“ pozivaju na saslušanje kao osumnjičeni za navodno zagađenje životne sredine.

„Podsjećam da je deponija Goveđak blokirana 27. aprila 2026. godine, da se smeće od tada gomilalo na ulicama i da je proglašena vanredna situacija. Opština je tražila pomoć svih nadležnih institucija i podnijela krivičnu prijavu protiv 11 lica koja su blokirala deponiju“, navela je Camović Rebronja.

Ona tvrdi da su tokom blokade upućivane ozbiljne prijetnje, da se govorilo o „krvi“ i da su vrijeđane vjerske svetinje, ali da tužilaštvo na takve slučajeve nije reagovalo.

„Umjesto procesuiranja odgovornih za blokadu i prijetnje, procesuira se lokalna samouprava koja je pokušala da zaštiti zdravlje građana“, poručila je predsjednica opštine.

Dodala je da će se odazvati pozivu nadležnih organa jer poštuje institucije, ali da neće dozvoliti, kako navodi, kriminalizaciju rada lokalne samouprave niti korišćenje vanredne situacije za politički obračun. Camović Rebronja pozvala je Više javno tužilaštvo u Novom Pazaru i Visoki savet tužilaštva da preispitaju postupanje tužioca Pucarevića u ovom i drugim predmetima.

„Građani Sjenice znaju ko je radio dok se grad gušio u smeću. I znaju ko je ćutao“, zaključila je predsjednica Opštine Sjenica.

UŽAS: Otac traktorom pregazio sina (1), ljekari vode borbu za njegov život

0
hitna-pomoc-
hitna-pomoc-

Otac traktorom pregazio sina (1) tokom nesreće u porodičnom dvorištu, a teško povrijeđeni mališan hitno je prebačen u bolnicu gdje se vodi teška borba za njegov život.

Jednoipogodišnji dječak zadobio je teške povrede nakon što ga je, prema prvim informacijama, u dvorištu porodične kuće pregazio traktor kojim je upravljao njegov otac. U beogradskom naselju Begaljica dogodila se teška porodična tragedija koja je potresla lokalnu zajednicu. Jednoipogodišnji dječak zadobio je povrede opasne po život nakon nesreće koja se dogodila u dvorištu porodičnog doma. Prema dostupnim informacijama, otac je u trenutku nesreće pripremao traktor kako bi priključio radnu mašinu. U jednom trenutku pokrenuo je vozilo, ne primijetivši da se mališan nalazi u neposrednoj blizini.

Sve se, prema riječima očevidaca, dogodilo veoma brzo. Dječak se navodno neprimjetno približio traktoru, a prisutni članovi porodice nisu uspjeli na vrijeme reagovati. Nakon što je shvaćeno šta se dogodilo, porodica je odmah pozvala hitnu pomoć. Povrijeđeno dijete najprije je prevezeno u najbližu zdravstvenu ustanovu, a potom hitno transportovano u bolnicu zbog težine zadobijenih povreda.

Ljekarski timovi trenutno ulažu maksimalne napore kako bi stabilizovali zdravstveno stanje dječaka, koje je prema nezvaničnim informacijama veoma ozbiljno. Na mjestu nesreće obavljen je uviđaj, a policija prikuplja sve relevantne informacije kako bi utvrdila tačan tok događaja i okolnosti koje su dovele do ove teške nesreće. Vijest o stradanju mališana duboko je potresla stanovnike Begaljice, koji porodici upućuju riječi podrške i nade da će dječak uspjeti da se izbori za život.