JASMIN SELMANOVIĆ JASKO OTKRIO DETALJE NESREĆE: Supruga završila u bolnici, pobjedu posvetio njoj

0

Jasmin Selmanović Jasko otkrio detalje nesreće: Supruga u bolnici, ali van životne opasnosti

Pobjednik popularnog muzičkog takmičenja „Nikad nije kasno“, Jasmin Selmanović Jasko iz Sjenice, nakon velikog trijumfa podijelio je sa javnošću teške trenutke kroz koje prolazi njegova porodica.Iako je osvojio simpatije publike i ubjedljivo slavio u Fejsbuk glasanju, Jasko je priznao da mu je radost zbog pobjede zasjenjena brigom za suprugu, koja se nakon saobraćajne nesreće nalazi na bolničkom liječenju.Prema njegovim riječima, nesreća se dogodila prije nekoliko dana dok su se vraćali sa snimanja.

– Supruga i ja smo imali saobraćajnu nesreću kada smo se vraćali sa snimanja. Ona je trenutno u bolnici zbog teške povrede, ali hvala Bogu nije životno ugrožena. Oporavlja se i ljekari su optimistični. Najvažnije je da je van životne opasnosti – rekao je Selmanović.

Vidno potresen, pjevač je istakao da mu je u ovom trenutku zdravlje supruge važnije od svih priznanja i uspjeha koje je ostvario u takmičenju. U razgovoru je govorio i o svojoj dugogodišnjoj muzičkoj karijeri, prisjetivši se početaka jedne od najpopularnijih regionalnih zvijezda, Tee Tairović, za koju tvrdi da je još kao djevojčica pokazivala izuzetan talenat i energiju.

– Još tada sam vidio da ima nešto posebno. Imala je nevjerovatnu energiju i vjerovao sam da će jednog dana postati velika zvijezda. Danas je njen uspjeh dokaz da talenat i rad uvijek pronađu put do publike – kazao je Jasko.

Pobjednik „Nikad nije kasno“ otkrio je i da je tokom takmičenja bio izuzetno aktivan u komunikaciji sa pratiocima i glasačima na društvenim mrežama, što je, kako kaže, doprinijelo njegovom uspjehu.

– Ako želite pobjedu, morate se potruditi. Godinama pomažem ljudima kroz različite društvene aktivnosti i mislim da su ljudi to prepoznali. Sve se na kraju vratilo kroz podršku koju sam dobio – istakao je.

Ipak, umjesto velikog slavlja nakon pobjede, Selmanović će naredne dane provesti uz suprugu u Beogradu, gdje se ona oporavlja nakon nesreće.

– Neću moći da slavim kako sam planirao. Najvažnije mi je da se ona oporavi i da što prije bude kod kuće. Sve ostalo može da sačeka – poručio je Jasko.

Njegova iskrena ispovijest izazvala je brojne reakcije i poruke podrške na društvenim mrežama, a mnogi su mu poželjeli da zajedno sa suprugom što prije prebrodi ovaj težak period i da pobjedu proslave kada zdravstveno stanje to bude dozvolilo. POgledajte izjavu isod teksta.

ŠOKANTAN SNIMAK IZ NOVOG PAZARA: Psi lutalice jurili ženu, automobil oštećen u sekundi!

0
  • Šokantan snimak iz Novog Pazara: Psi lutalice – Psi lutalice jurili ženu, automobil oštećen u sekundi – dramatičan snimak sa nadzorne kamere kod Jakljanskog mosta ponovo je otvorio pitanje bezbjednosti građana i problema pasa lutalica u Novom Pazaru.

Novi Pazar ponovo se suočava sa problemom pasa lutalica na ulicama, a posljednji incident dogodio se u noći između četvrtka i petka na magistralnom putu kod Jakljanskog mosta.Prema riječima vozača koji se obratio redakciji, oko ponoći je naišao na čopor pasa koji se kretao kolovozom. Kako tvrdi, životinje su u tom trenutku jurile žensku osobu, nakon čega su iznenada istrčale ispred njegovog automobila.

„Sinoć oko ponoći na magistrali kod Jakljanskog mosta naišao sam na čopor pasa. Mislim da su jurili jednu ženu. U tom trenutku sam prolazio automobilom i psi su izletjeli ispred vozila. Polomljen mi je branik i oštećen far. Šteta je veća od 300 eura. Želim da upozorim i druge vozače da budu oprezni“, naveo je vozač u poruci upućenoj našem portalu.

Na snimcima nadzornih kamera, koji su dostavljeni redakciji, vidi se grupa pasa kako velikom brzinom prelazi preko kolovoza. Nekoliko sekundi kasnije u kadar ulazi automobil, dok se jedan od pasa nalazi neposredno uz putanju vozila.Slučaj je izazvao brojne reakcije građana na društvenim mrežama. Dio komentatora ističe da je problem pasa lutalica godinama prisutan i da predstavlja ozbiljan bezbjednosni rizik za pješake i vozače.

„Koliko humanih komentara prema psima, a u saobraćaj nećete pustiti ispred vas da se neko uključi iz sporedne ulice“, napisao je jedan građanin, dok drugi upozoravaju da su čopori pasa sve češća pojava u pojedinim dijelovima grada.

Pojedini građani tvrde da trajno rješenje problema još uvijek ne postoji, navodeći da se psi nakon veterinarske obrade često vraćaju na ulice. Drugi smatraju da su za ovakvo stanje odgovorni nesavjesni vlasnici koji napuštaju životinje. Iako među građanima postoje podijeljena mišljenja o načinu rješavanja ovog problema, većina se slaže da je bezbjednost ljudi na prvom mjestu i da nadležne službe moraju pronaći efikasno rješenje kako bi se spriječili novi incidenti.

Srećom, prema informacijama kojima raspolažemo, u ovom događaju nije bilo povrijeđenih osoba, ali je na vozilu pričinjena značajna materijalna šteta. Da li ste i vi imali slična iskustva sa psima lutalicama u Novom Pazaru? Svoja iskustva možete poslati redakciji Sandžak Danas. Video pogledajte ispod teksta.

MAŠOVIĆ I ELMAZBEGOVIĆ OSVOJILI BRONZE: Novopazarci pokazali čeličnu volju na državnom prvenstvu u ultramaratonu

0
  • Mašović i Elmazbegović osvojili bronze na Državnom prvenstvu Srbije u ultramaratonu, održanom u okviru 20. Međunarodnog ultramaratona Palić, potvrdivši kvalitet novopazarskih ultramaratonaca.

Novopazarski ultramaratonci Sanjin Mašović i Zeid Elmazbegović ostvarili su zapažen uspjeh na Državnom prvenstvu Srbije u ultramaratonu, koje je održano u okviru jubilarnog 20. Međunarodnog ultramaratona Palić.U konkurenciji velikog broja domaćih i stranih takmičara, dvojica predstavnika Novog Pazara uspjela su da se popnu na pobjedničko postolje i osvoje bronzane medalje u svojim starosnim kategorijama, potvrdivši još jednom da Sandžak ima sportiste spremne za najveće izazove izdržljivosti.

Takmičenje na obalama Palićkog jezera okupilo je ultramaratonce iz više zemalja, a učesnici su se nadmetali u disciplinama na 50 i 100 kilometara, kao i u ekstremnim trkama koje traju šest, 12 i čak 24 sata bez prekida.Posebnu pažnju privukla je upravo trka na 24 časa, jedna od najzahtjevnijih disciplina u atletici. U takvoj konkurenciji Sanjin Mašović prešao je impresivnih 137 kilometara, što mu je donijelo treće mjesto u kategoriji takmičara starosti od 36 do 55 godina.

Odličan rezultat ostvario je i Zeid Elmazbegović, koji je tokom 24-časovne trke pretrčao ukupno 120 kilometara i osvojio bronzanu medalju u kategoriji od 23 do 35 godina.Ultramaraton na 24 časa predstavlja jedinstven test fizičke spremnosti, mentalne snage i izdržljivosti. Takmičari tokom cijelog dana i noći samostalno planiraju tempo trčanja, odmore i okrjepu, nastojeći da pređu što veću kilometražu prije isteka vremena.

Ostvareni rezultati Mašovića i Elmazbegovića predstavljaju značajan uspjeh ne samo za njih lično, već i za sportsku zajednicu Novog Pazara, koja iz godine u godinu dobija sve više predstavnika u disciplinama dugoprugaškog i ultramaratonskog trčanja. Jubilarni 20. Međunarodni ultramaraton Palić još jednom je potvrdio status jednog od najprestižnijih i najzahtjevnijih takmičenja ovog tipa u Srbiji, a novopazarski atletičari pokazali su da mogu ravnopravno da se nose sa najboljim ultramaratoncima regiona.

TEŠKA SAOBRAĆAJNA NESREĆA U SANDŽAKU: Ratko B. i Enis H. teško povrijeđeni

0
  • Teška saobraćajna nesreća u Sandžaku dogodila se kod Bijelog Polja, gdje je Ratko Babić iz Prijepolja zadobio teške tjelesne povrede nakon sudara dva automobila na magistralnom putu. Ova teska-saobracajna-nesreca-u-sandzaku izazvala je veliku pažnju lokalne zajednice.

Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas u mjestu Unevina na magistralnom putu kroz Bijelo Polje, a prema informacijama iz policije, jedna osoba zadobila je teške tjelesne povrede. U udesu, koji se dogodio oko 17:40 časova, učestvovala su dva putnička vozila. Kako prenose lokalni izvori, došlo je do sudara između automobila marke „Škoda“ prijepoljskih registarskih oznaka, kojim je upravljao Ratko Babić (58) iz Prijepolja, i vozila marke „Golf“, za čijim volanom se nalazio Enis Hasa.

Ova situacija dodatno je naglasila opasnosti vožnje u ovim uslovima, posebno nakon teska-saobracajna-nesreca-u-sandzaku koja je uzrokovala ozbiljne povrede.

Nakon nesreće, na lice mjesta odmah su upućene ekipe hitne pomoći, policije i vatrogasno-spasilačkih službi. Povrijeđeni Ratko Babić hitno je transportovan u Opštu bolnicu u Bijelom Polju, gdje mu je ukazana medicinska pomoć. Iz bjelopoljske bolnice potvrđeno je da su nakon kompletne dijagnostike kod Babića konstatovane teške tjelesne povrede, zbog čega je zadržan na daljem liječenju i pod nadzorom ljekara.

U vozilu kojim je upravljao Babić nalazila se i njegova supruga Ljiljana Babić (50), čije zdravstveno stanje za sada nije zvanično saopšteno. Tačan uzrok saobraćajne nezgode još nije poznat. Policija je obavila uviđaj po nalogu dežurnog tužioca, a istraga će utvrditi okolnosti pod kojima je došlo do kontakta dva vozila.

Zbog uviđaja i uklanjanja oštećenih automobila sa kolovoza, saobraćaj na ovoj dionici magistralnog puta bio je usporen i povremeno obustavljan sve do 19:50 časova. Nadležni organi nastavljaju rad na rasvjetljavanju svih okolnosti ove teške saobraćajne nesreće koja je uznemirila građane Bijelog Polja i Prijepolja.

OVO JE SAFET K. KOJI JE UBIO SUPRUGU PA SEBE: Iza njih ostalo dvoje djece

0
  • Ovo je Safet K. koji je ubio suprugu pa sebe u naselju Miričina kod Gračanice. Tragedija je šokirala javnost, a iza supružnika ostalo je dvoje djece.

Miričina kod Gračanice zavijena je u crno nakon nezapamćene porodične tragedije koja je potresla cijelu Bosnu i Hercegovinu. Prema informacijama iz istrage, Safet Kovačević (68) usmrtio je svoju suprugu, a potom izvršio samoubistvo. Iza supružnika ostalo je dvoje djece.Tragedija se dogodila u nedjelju u večernjim satima u dvorištu porodične kuće u naselju Miričina. Policija je prijavu o upotrebi vatrenog oružja zaprimila oko 19:40 sati, nakon čega su na mjesto događaja upućene policijske patrole, istražitelji i ekipa Hitne pomoći.

Prema dosadašnjim informacijama, žena je preminula na licu mjesta od zadobijenih povreda. Muškarac je nakon toga teško povrijeđen prevezen sanitetskim vozilom prema zdravstvenoj ustanovi, ali je preminuo tokom transporta.Pojedini mediji navode da je Safet Kovačević navodno prvo pokušao napasti suprugu u kući, nakon čega je ona istrčala napolje pokušavajući da se spasi. Prema tim nezvaničnim informacijama, tragedija je okončana u dvorištu porodične kuće, gdje je žena pogođena iz lovačke puške.

Stanovnici Miričine ostali su u šoku zbog tragedije koja je pogodila ovo mirno mjesto. Na društvenim mrežama brojni građani izražavaju nevjericu i tugu zbog događaja, posebno zbog činjenice da su iza supružnika ostala djeca.

„Strašno, neka im je laka zemlja, a djeci dragi Bog na pomoći“, jedan je od brojnih komentara koji su se pojavili nakon objavljivanja vijesti.

„Ovakve tragedije nikada ne smiju postati svakodnevnica. Najviše ispaštaju nevini“, napisao je drugi građanin.

Iz Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona saopšteno je da istražitelji pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona provode opsežan uviđaj kako bi bile utvrđene sve okolnosti ovog slučaja.Motiv tragedije za sada nije poznat, a više informacija očekuje se nakon okončanja istrage i vještačenja svih prikupljenih dokaza. Ovaj slučaj ponovo je otvorio pitanje porodičnog nasilja i potrebe za pravovremenim prepoznavanjem problema koji mogu dovesti do tragičnih posljedica.

BOŠNJAČKA STRANKA BIJELO POLJE IZABRALA NOVO RUKOVODSTVO: Formiran i novi Izvršni odbor

0
  • BOŠNJAČKA STRANKA BIJELO POLJE IZABRALA NOVO RUKOVODSTVO: Formiran i novi Izvršni odbor

Opštinski odbor Bošnjačke stranke u Bijelom Polju završio je proces konstituisanja stranačkih organa izborom novog rukovodstva na drugoj redovnoj sjednici novog saziva, kojom je predsjedavao predsjednik odbora Ernad Suljević.

Za sekretara Opštinskog odbora izabran je Aladin Osmanović, dok su funkcije potpredsjednika povjerene Amini Ljajević i Semiru Sijariću. Na sjednici je izabran i novi Izvršni odbor, koji će u narednom periodu biti zadužen za sprovođenje programskih aktivnosti i jačanje rada stranke na području Bijelog Polja.

Novo rukovodstvo zahvalilo je članovima odbora na ukazanom povjerenju, poručivši da će fokus biti na unapređenju rada stranke, jačanju mjesnih odbora i aktivnijem djelovanju u interesu građana i razvoja Bijelog Polja.

Jasmin Selmanović Jasko pobjednik u „Nikad nije kasno“ – SJENIČAK ODUŠEVIO REGION

0
Foto Grand
  • Jasmin Selmanović Jasko pobjednik je u emisiji „Nikad nije kasno“, a dirljivim riječima zahvalio se publici, Sjeničanima i supruzi Seldi kojoj je posvetio osvojenu titulu.

Sjenica i cijeli Sandžak imaju veliki razlog za ponos. Nakon višemjesečnog takmičenja, brojnih nastupa i snažne podrške publike širom regiona, Jasmin Selmanović Jasko ostvario je veliki uspjeh osvojivši prvo mjesto u Fejsbuk glasanju popularnog muzičkog takmičenja „Nikad nije kasno“.

jasmin selmanović
Foto Grand

Njegov put kroz ovu sezonu obilježili su emotivni nastupi, autentičnost i glas koji je osvojio simpatije hiljada gledalaca. Upravo zahvaljujući ogromnoj podršci publike, Jasko je na zvaničnoj Fejsbuk stranici emisije osvojio čak 19.605 glasova, čime je ponio laskavu titulu pobjednika onlajn glasanja. Ovaj uspjeh dobija još veću težinu ako se zna da su Jasmin i njegova supruga Selda samo dan ranije doživjeli saobraćajnu nezgodu. Uprkos teškim trenucima, podrška porodice, prijatelja i brojnih Sjeničana nije izostala, a mnogi su upravo Seldi uputili poruke podrške i želje za što brži oporavak. Prilikom uručenja pobjedničke statue, frontmen grupe Žera uputio je iskrene čestitke pobjedniku.

– Čestitam ti od srca! – poručio je Žera.

Vidno emotivan, Jasmin Selmanović zahvalio se svima koji su ga podržavali tokom takmičenja.

– Drago mi je da ste mi vi uručili pobjedničku statuu. Hvala svima, hvala publici, žiriju i bendu. Ovu pobjedu posvećujem mojoj supruzi. Posvećujem je i svim ljudima dobrog srca i dobre duše, a naravno i mojim Sjeničanima – rekao je Selmanović nakon proglašenja.

Njegova pobjeda izazvala je veliko oduševljenje među građanima Sjenice i širom Sandžaka, gdje mnogi ističu da je Jasko dostojanstveno predstavljao svoj grad i kraj u najljepšem svjetlu. Brojne poruke podrške preplavile su društvene mreže, a zajednička poruka Sjeničana bila je jasna – „Zajedno možemo sve“. Uz čestitke Jasku na velikom uspjehu, građani su uputili i iskrene želje za brz oporavak njegovoj supruzi Seldi, koju opisuju kao divnu i omiljenu osobu među ljudima. Pobjeda Jasmina Selmanovića Jaska tako je postala mnogo više od takmičarskog uspjeha – pretvorila se u priču o zajedništvu, podršci i ponosu cijelog Sandžaka.

Izvor <Grand

DESERTINE ŠLEPERA ODVOZE SMEĆE IZ SJENICE: Počelo veliko čišćenje divljih deponija nakon dogovora o Goveđaku

0
  • DESERTINE ŠLEPERA ODVOZE SMEĆE IZ SJENICE: Počelo veliko čišćenje divljih deponija nakon dogovora o Goveđaku. Već u nedjelju nakon 17 časova krenule su prve mašine na teren, a sanacija lokacija zatrpanih otpadom odvija se bez prekida.

Nakon što je u nedjelju postignut dogovor između predstavnika države, lokalne samouprave i građana o privremenom rješavanju krize sa otpadom, već istog dana započele su konkretne aktivnosti na terenu. Prema informacijama sa lica mjesta, poslije 17 časova krenulo se sa uklanjanjem divljih deponija koje su nastale tokom višemjesečne blokade deponije Goveđak. Na više lokacija angažovana je teška mehanizacija, dok desetine šlepera neprekidno odvoze nagomilani otpad iz Sjenice i okolnih naselja.

Fotografije i video-snimci sa terena pokazuju bagerе i kamione kako uklanjaju velike količine otpada koji se prethodnih sedmica gomilao pored puteva, na privremenim odlagalištima i drugim lokacijama širom opštine. Podsjetimo, prema dogovoru postignutom na sastanku u nedjelju, dio komunalnog otpada sa teritorije opštine Sjenica odlagat će se na nesanitarnoj deponiji Druglići, dok će se drugi dio transportovati u opštine sa kojima je postignut sporazum o saradnji. Ova privremena mjera važit će narednih 30 dana, tokom kojih bi trebalo da se pronađe trajno rješenje za problem odlaganja otpada.

Posebna pažnja usmjerena je na sanaciju deponije Goveđak, za koju je najavljeno da će među prvima ući u proces uređenja i zatvaranja problematičnih tačaka. Građani koji su prethodnih mjeseci svakodnevno ukazivali na problem smeća i ekološke rizike sada očekuju da se obećanja pretoče u trajna rješenja. Prvi koraci su, kako se može vidjeti na terenu, već napravljeni, a naredni dani pokazat će da li će akcija čišćenja uspjeti da vrati normalno stanje u Sjenici. Pogledajte video ispod teksta.

PRVA BOŠNJAČKA DŽAMIJA U MINHENU PRED ZAVRŠETKOM: Historijski projekat okuplja dijasporu iz cijele Evrope

0
Foto: E. Ahmetašević | Hayat
  • Prva bošnjačka džamija u Minhenu pred završetkom – nakon godina priprema, prikupljanja sredstava i intenzivnih radova, jedan od najvažnijih projekata bošnjačke dijaspore u Evropi ulazi u završnu fazu izgradnje.

https://www.hayat.ba/images/2026/06/20260620101540-1920x1080.webp
Foto: E. Ahmetašević | Hayat

MINHEN – Bošnjačka zajednica u njemačkom Minhenu ispisuje važnu stranicu svoje historije. Izgradnja prve bošnjačke džamije u ovom gradu ušla je u završnu fazu, a tradicionalna manifestacija „Noć vakifa“ i ove godine okupila je brojne goste, vakife i prijatelje projekta s ciljem prikupljanja sredstava za konačan završetak radova. Prije početka večernjeg programa, organizatori su za goste upriličili obilazak gradilišta, gdje se već jasno naziru završni obrisi budućeg islamskog centra i džamije koja će predstavljati jedno od najvažnijih okupljališta Bošnjaka u Bavarskoj.

https://www.hayat.ba/images/2026/06/20260620101956-original.jpg
Foto: E. Ahmetašević | Hayat

 

Godinama su trajali administrativni procesi, pribavljanje dozvola, pregovori sa gradskim vlastima, kupovina zemljišta te izrada projektne dokumentacije. Danas je projekat u fazi kada se izvode završni unutrašnji radovi, a džamija svakim danom sve više dobija svoj konačni izgled. Koordinator građevinskog tima Rasim Nuhić istakao je da su najzahtjevniji građevinski radovi završeni te da se trenutno radi na unutrašnjem uređenju objekta.

„Grubi radovi su iza nas. Trenutno se postavljaju keramičke pločice, zidne obloge i drugi završni elementi. Ponosni smo što smo za nešto više od dvije godine stigli do ove faze. Ovo nije samo građevinski projekat, već simbol zajedništva i istrajnosti naših ljudi“, kazao je Nuhić.

https://www.hayat.ba/images/2026/06/20260620104535-original.jpg
Foto: E. Ahmetašević | Hayat

Posebno je naglasio da će nova džamija biti mjesto okupljanja svih muslimana, ali i prostor za kulturne, obrazovne i humanitarne aktivnosti koje će povezivati generacije Bošnjaka u Njemačkoj. Među ovogodišnjim gostima manifestacije bili su poznati islamski učenjaci i predavači, među kojima Izet ef. Čamdžić, dr. Benjamin ef. Idriz, glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Bavarske Izet ef. Bibić, hafiz Ahmed Sarikaya, Ibrahim Bilčević, hafiz Kerim Nuhanović te muftija za Zapadnu Evropu Senaid ef. Kobilica. Izet ef. Čamdžić nije krio oduševljenje onim što je zatekao na gradilištu.

https://www.hayat.ba/images/2026/06/20260620102815-1920x1080.webp
Foto: E. Ahmetašević | Hayat

 

„Pratio sam izgradnju kroz fotografije i medijske izvještaje, ali tek kada čovjek dođe ovdje može shvatiti koliki je trud uložen. Posebno me impresionirao budući molitveni prostor koji odiše duhovnošću i toplinom. Ovo je projekat koji će ostati budućim generacijama“, rekao je Čamdžić.

https://www.hayat.ba/images/2026/06/20260620115545-mala-original.jpg
Foto: E. Ahmetašević | Hayat

Svoje utiske podijelio je i poznati izvođač ilahija Ibrahim Bilčević, koji je više puta posjetio gradilište.

„Ovakvi projekti pokazuju koliko je važno ulagati u trajne vrijednosti. Mnogi naši džemati u dijaspori djeluju u skučenim prostorima, a ovdje nastaje moderan i funkcionalan islamski centar koji će služiti cijeloj zajednici“, istakao je Bilčević.

Imam džemata Hidaje, dr. sci. Damir ef. Babajić, podsjetio je da je iza projekta mnogo odricanja, putovanja i rada ljudi širom Evrope i svijeta.

https://www.hayat.ba/images/2026/06/20260620104606-1920x1080.webp
Foto: E. Ahmetašević | Hayat

„Mnogi dobri ljudi utkali su dio sebe u ovaj vakuf. Od Bosne i Hercegovine do Amerike, brojni pojedinci pružili su podršku kako bi ovaj projekat postao stvarnost. To je najbolji dokaz da zajedništvo može ostvariti velike stvari“, poručio je Babajić.

Večerašnja „Noć vakifa“ počinje u 19 sati, a organizatori se nadaju da će prikupljena sredstva omogućiti da radovi budu završeni tokom naredne godine. Time bi Minhen dobio reprezentativnu bošnjačku džamiju koja će biti simbol vjere, identiteta i zajedništva generacija koje žive daleko od domovine.

TEŠKA NESREĆA KOD SJENICE: Četiri osobe povrijeđene

0
  • TEŠKA NESREĆA KOD SJENICE: Četiri osobe povrijeđene nakon što je vozač, prema nezvaničnim informacijama, izgubio kontrolu nad automobilom u naselju Dubinje, u blizini vojnog aerodroma.

U prigradskom sjeničkom naselju Dubinje, nedaleko od vojnog aerodroma, večeras oko 22:30 časova dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj su, prema prvim nezvaničnim informacijama, povrijeđene četiri osobe. Prema navodima očevidaca, više vozila se navodno kretalo velikom brzinom, a sumnja se da je riječ o nelegalnom trkanju na ovoj dionici puta. U jednom trenutku vozač automobila marke Volkswagen izgubio je kontrolu nad vozilom, koje je potom sletjelo sa kolovoza i prevrnulo se na krov.

Fotografija sa mjesta događaja prikazuje potpuno prevrnuto vozilo pored puta, dok su dijelovi automobila i saobraćajna signalizacija razbacani po okolini, što ukazuje na silinu udara. Na lice mjesta ubrzo su stigle ekipe Hitne pomoći, policije i drugih nadležnih službi. Povrijeđeni su zbrinuti i prevezeni na dalje ljekarske preglede, a stepen njihovih povreda za sada nije zvanično saopšten.

Mještani Dubinja navode da se na ovom području često mogu vidjeti vozači koji voze neprilagođenom brzinom, posebno tokom večernjih sati, te ističu da su više puta upozoravali na opasnost od mogućih tragedija. Policija će nakon uviđaja utvrditi sve okolnosti koje su dovele do ove nesreće, kao i da li je zaista riječ o trkanju vozila, o čemu se trenutno govori među očevicima i stanovnicima ovog naselja. Istraga je u toku.