TRAGEDIJA U NOVOM PAZARU: Radnik preminuo nakon pada sa gradilišta

0
najnovija vijest

Tragedija u Novom Pazaru: Radnik podlegao je teškim povredama zadobijenim nakon pada sa gradilišta u Novom Pazaru. Prema dostupnim informacijama, preminuo je tokom transporta do zdravstvene ustanove.

U Novom Pazaru danas se dogodila teška tragedija na gradilištu koje se nalazi na uglu ulica Kej skopskih žrtava i Palih boraca, neposredno uz zgradu Kvele.

Prema najnovijim informacijama, radnik iz Turske, koji je danas oko 13.30 časova pao sa objekta u izgradnji, podlegao je zadobijenim povredama tokom transporta do zdravstvene ustanove.

Na mjesto nesreće odmah su stigle ekipe Hitne pomoći koje su pokušale da spasu povrijeđenog radnika, ali uprkos naporima medicinskog osoblja, on je preminuo usljed težine povreda.

Okolnosti pod kojima je došlo do pada još nisu zvanično utvrđene. Policija i nadležni organi obavili su uviđaj, a istraga će utvrditi da li su na gradilištu bile ispunjene sve propisane mjere bezbjednosti i kako je došlo do ove nesreće.

Očekuje se da se nadležne institucije tokom dana zvanično oglase sa više detalja o ovom tragičnom događaju.

OTIŠAO JE ČOVJEK KOJEG SU PAMTILE GENERACIJE U TUTINU: Mirsad Čalaković nije vozio samo traktor, već i dobrotu u srcu

0

OTIŠAO JE ČOVJEK KOJEG SU PAMTILE GENERACIJE U TUTINU: Mirsad Čalaković iz Špiljana ostavio je neizbrisiv trag u srcima ljudi koji ga pamte po nesebičnoj dobroti, pomoći putnicima i bezbrojnim dobrim djelima.

ŠPILJANI – Vijest o smrti Mirsada Čalakovića iz Špiljana, koji je na ahiret preselio u 53. godini života, rastužila je cijeli kraj. Iza njega nisu ostali samo porodica i prijatelji, već i hiljade uspomena ljudi koji će ga pamtiti kao čovjeka velikog srca, skromnosti i nesebične dobrote.

Za mnoge stanovnike Župe, Špiljana, Dražnja, Biohana, Gnjile, Dobrinje, Duljeba i okolnih sela, Mirsad nije bio samo komšija. Bio je dio djetinjstva.

Prije dvadesetak godina, zajedno sa svojim ocem Zenom i bratom, svakodnevno je traktorom prevozio šljunak iz korita Ibra prema Tutinu. Na tom putu, pored teškog rada, činili su nešto što se ne može platiti novcem – zaustavljali su se kako bi povezli djecu i putnike koji su pješačili kilometrima.

Stariji mještani danas sa suzama pričaju da nije bilo potrebe ni mahati rukom. Dovoljno je bilo da ih Mirsad ili njegov otac ugledaju pored puta. Traktor bi usporio, a oni bi samo klimnuli glavom, dajući znak da se popnu na prikolicu, blatobran ili jaram traktora. Za tu djecu to nije bio običan prevoz. Bio je osjećaj sigurnosti, ljudskosti i pažnje.

Mnogi svjedoče da su pojedini vozači automobila često prolazili ne zaustavljajući se, bez obzira na kišu, sunce ili snijeg. Međutim, kada bi naišao traktor porodice Čalaković, svi su znali da će stati. Njihova dobrota nije pravila razliku među ljudima, niti je očekivala bilo kakvu zahvalnost. Pomagali su zato što su vjerovali da je pomaganje drugima ljudska obaveza.

Zbog toga danas, nakon Mirsadovog odlaska, društvene mreže preplavljene su emotivnim porukama onih koji ga pamte upravo po tim djelima. Mnogi poručuju da se dobra djela nikada ne zaboravljaju i da su upravo ona najveće bogatstvo koje čovjek ostavlja iza sebe.

Porodica, prijatelji i komšije danas se opraštaju od čovjeka čije je srce bilo veliko koliko i putevi kojima je svakodnevno prolazio.Takva djela ne ostaju zaboravljena.

Zato se nakon Mirsadove smrti društvenim mrežama šire emotivne poruke u kojima ga ljudi nazivaju čovjekom koji je svojim dobrim djelima zaslužio Džennet. Jedna od njih posebno dira srca:

“Allah mi je svjedok, kao i mnoga djeca koja su tada odrastala, da nas rahmetli Mirsad nikada nije zaobišao. Kada bi drugi prošli, on bi uvijek stao. Molim Uzvišenog Allaha da mu podari Džennetul-Firdevs, učini njegov mezar prostranim i nagradi ga za svako dobro koje je učinio.”

Prema smrtovnici, Mirsad Čalaković (Zeno) preselio je na ahiret 24. juna 2026. godine u 53. godini života. Dženaza-namaz obavljena je u četvrtak, 25. juna 2026. godine, poslije ikindije namaza, kod džamije u Špiljanima.

Za njim tuguju otac hadži Zeno, supruga Šera, sin Mersid, kćerke Binasa i Zilha, braća Nusret i Samir, snaha Ajtana, unučad, kao i brojna rodbina, prijatelji i svi oni kojima je nekada pružio ruku pomoći. Neka mu Uzvišeni Allah oprosti grijehe, podari Džennetul-Firdevs, učini njegov mezar prostranim i osvijetljenim, a njegovoj porodici podari sabur.

“Inna lillahi ve inna ilejhi radži'un – Svi smo Allahovi i Njemu se vraćamo.”

SREĆA ILI SUDBINA? Razveo se od žene pa osvojio 273 miliona dolara /VIDEO/!

0

SREĆA ILI SUDBINA? Michael Weirsky iz američke savezne države New Jersey osvojio je 273 miliona dolara na Mega Millions lutriji samo nekoliko mjeseci nakon razvoda, a njegova životna priča obišla je svijet.

NEW JERSEY – Život ponekad napiše priču kakvu ni najbolji scenaristi ne bi mogli osmisliti. Upravo to dogodilo se Michaelu Weirskyju iz New Jerseyja, čovjeku koji je nakon teškog životnog perioda i razvoda osvojio nevjerovatnih 273 miliona dolara na lutriji Mega Millions.
Weirsky je jackpot pogodio u martu 2019. godine, svega nekoliko mjeseci nakon što je okončan njegov 15-godišnji brak. Zbog toga dobitak nije bio predmet bračne imovine, pa njegova bivša supruga nije imala zakonsko pravo na dio osvojenog novca.

Njegova priča postala je još zanimljivija kada je otkrio kako je umalo ostao bez milionskog bogatstva. Naime, nakon što je kupio srećku u jednoj prodavnici, zaboravio ju je na pultu. Srećom po njega, pošteni prodavač primijetio je ostavljeni tiket i sačuvao ga dok se Weirsky nije vratio. Da nije bilo tog slučajnog susreta i poštenja zaposlenog, dobitni listić mogao je završiti u tuđim rukama.

Na konferenciji za medije nakon preuzimanja nagrade, Weirsky je rekao da još uvijek ne može vjerovati šta mu se dogodilo. Istakao je da je prolazio kroz težak period života i da je dobitak za njega predstavljao priliku za potpuno novi početak.

Američki mediji tada su objavili i da je tokom braka imao problema s pronalaskom stalnog zaposlenja, dok je njegova bivša supruga uglavnom bila glavni izvor prihoda porodice. Nakon razvoda, prema sudskoj odluci, imao je pravo na alimentaciju određeni period, ali je osvajanje ogromnog jackpota potpuno promijenilo njegovu finansijsku situaciju.

Priča Michaela Weirskyja godinama se dijeli na društvenim mrežama kao primjer nevjerovatnog životnog obrata. Mnogi je opisuju kao dokaz da se život može promijeniti preko noći, dok drugi smatraju da je riječ o nevjerovatnoj slučajnosti.
Bilo da se radi o sreći, sudbini ili pukom nevjerovatnom spletu okolnosti, jedno je sigurno – Michael Weirsky će zauvijek ostati upamćen kao čovjek kojem je život, odmah nakon jednog od najtežih perioda, donio jedan od najvećih dobitaka u historiji američke lutrije. Pogledajte video ispod teksta.

EKOLOŠKA KATASTROFA U ROŽAJAMA: Stotine mrtvih riba isplivale u Ibru, traži se hitna istraga!

0

EKOLOŠKA KATASTROFA U ROŽAJAMA uznemirila je građane nakon što je u rijeci Ibar pronađeno najmanje 292 uginule ribe. Sportsko-ribolovni klub „Ibar“ zahtijeva hitnu istragu i utvrđivanje uzroka pomora.

Rožaje je suočeno s ozbiljnim ekološkim incidentom nakon što je u koritu rijeke Ibar zabilježen masovni pomor ribe. Sportsko-ribolovni klub „Ibar“ upozorio je na razmjere štete i zatražio hitnu reakciju nadležnih institucija kako bi se utvrdio uzrok ove ekološke katastrofe.

Prema informacijama koje je objavio Sportsko-ribolovni klub „Ibar“, ribočuvarska služba je tokom obilaska terena 24. i 25. juna evidentirala najmanje 292 uginule jedinke ribe na dijelu rijeke Ibar koji prolazi kroz gradsko područje Rožaja.

Rožaje: Pomor ribe izazvao zabrinutost zbog mogućeg zagađenja

Tokom obilaska terena ribočuvari su, osim velikog broja uginulih primjeraka, primijetili i promjene u izgledu vode i riječnog dna. Kako navode, na kamenju i uz obalu uočen je sivkasti talog, što dodatno pojačava sumnju da je došlo do zagađenja ili drugog ozbiljnog poremećaja u riječnom ekosistemu.

Među pronađenim uginulim ribama nalazi se osam potočnih pastrmki, dok ostatak čine autohtone vrste poput potočne mrene, krkuše i gaovice. Ukupna masa prikupljene uginule ribe iznosila je oko 4,7 kilograma.

Iz SRK „Ibar“ ističu da je stvarni broj stradalih riba vjerovatno znatno veći, jer zbog nepristupačnih i dubljih dijelova korita nije bilo moguće prikupiti sve uginule primjerke. Dio ribe je, kako navode, riječna struja odnijela prije dolaska ribočuvarske službe.

Predstavnici kluba naglašavaju da je kompletno stanje na terenu dokumentovano fotografijama i video-snimcima te da su o svemu obaviještene nadležne inspekcije i druge institucije, od kojih očekuju hitnu istragu i utvrđivanje odgovornosti.

Upozoravaju da ovakav događaj može imati dugoročne posljedice po riblji fond i kompletan vodeni ekosistem rijeke Ibar, zbog čega apeluju na nadležne organe da što prije otkriju uzrok pomora i preduzmu sve zakonom propisane mjere kako bi se spriječila nova ekološka šteta.

STRAVIČAN sudar kamiona i automobila, vozila završila u kanalu

0
Foto RINa
  • Stravićan sudar kamiona i automobila,koji je bio u Progorelici kod Kraljeva, posle Marić centra prema Bogutovcu, vozilo završilo u kanalu

Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas oko podnevnih sati u mjestu Progorelica, na Ibarskoj magistrali, na dionici od Kraljeva prema Bogutovcu, nakon Marić centra. U snažnom sudaru učestvovali su kamion i putnički automobil, a posljedice udesa izazvale su potpuni zastoj saobraćaja.

Prema prvim informacijama s mjesta događaja, od siline udara putnički automobil završio je u kanalu pored magistrale, dok se teretni kamion prevrnuo i ostao popriječen preko kolovoza, onemogućivši prolazak vozila u oba smjera. Očevici navode da je sudar bio izuzetno snažan.

“Automobil je potpuno uništen i završio je u kanalu, dok se kamion prevrnuo na put. Prizor je bio zastrašujući”, ispričali su očevici.

Za sada nema zvaničnih informacija o stepenu povreda učesnika nesreće niti o eventualnim stradalim osobama. Na teren su odmah upućene ekipe Hitne pomoći, policije i vatrogasno-spasilačke službe koje rade na zbrinjavanju povrijeđenih i uklanjanju posljedica udesa.

Zbog prevrnutog kamiona na Ibarskoj magistrali formirane su duge kolone vozila, a saobraćaj se odvija otežano ili je na pojedinim dijelovima potpuno obustavljen do završetka uviđaja i uklanjanja teretnog vozila. Vozačima se savjetuje dodatni oprez i korištenje alternativnih pravaca ukoliko su u mogućnosti. Nadležni organi će nakon završenog uviđaja utvrditi tačan uzrok ove teške saobraćajne nesreće.

RADNIK PAO SA GRADILIŠTA U NOVOM PAZARU: Hitno prevezen u bolnicu, ljekari prate njegovo stanje

0

RADNIK IZ TURSKE PAO SA GRADILIŠTA U NOVOM PAZARU na uglu ulica Kej skopskih žrtava i Palih boraca u Novom Pazaru. Prema prvim informacijama, njegovo stanje je stabilno, ali se i dalje nalazi pod ljekarskim nadzorom.

U Novom Pazaru danas je došlo do nesreće na gradilištu koje se nalazi na uglu ulica Kej skopskih žrtava i Palih boraca, neposredno uz zgradu Kvele, kada je jedan građevinski radnik pao sa objekta u izgradnji. Prema informacijama do kojih je došao naš portal, nesreća se dogodila oko 13:30 časova, nakon čega su na lice mjesta brzo stigle ekipe Hitne pomoći koje su povrijeđenom pružile prvu medicinsku pomoć i transportovale ga u zdravstvenu ustanovu.

Kako saznajemo, riječ je o radniku iz Turske koji je angažovan na izgradnji stambeno-poslovnog objekta. Prema posljednjim informacijama, njegovo zdravstveno stanje je stabilno, ali se i dalje nalazi pod stalnim nadzorom ljekara koji prate njegovo stanje i obavljaju dodatne pretrage kako bi utvrdili težinu zadobijenih povreda.

Za sada nisu poznate okolnosti koje su dovele do pada, niti da li je riječ o nesretnom slučaju ili eventualnom propustu u primjeni mjera zaštite na radu. Očekuje se da će nadležne službe obaviti uviđaj i utvrditi sve činjenice vezane za ovaj događaj. Više informacija biće poznato nakon završetka istrage i zvaničnog saopštenja nadležnih institucija. Pogledajte video ispod teksta.

Biševac pokrenuo inicijativu: Novi Pazar, Tutin i Sjenica zajedno traže hitnu pomoć države zbog otpada

0

Biševac pokrenuo inicijativu kojom su Novi Pazar, Tutin i Sjenica uputili zajednički apel Vladi Srbije, tražeći hitnu pomoć za rješavanje sve ozbiljnije krize sa komunalnim otpadom.

Biševac pokrenuo inicijativu kojom su Novi Pazar, Tutin i Sjenica zajednički zatražili od Vlade Srbije hitno uključivanje u rješavanje sve ozbiljnije krize sa komunalnim otpadom, upozoravajući da lokalne samouprave više nemaju kapaciteta da same riješe problem koji ugrožava zdravlje građana i životnu sredinu. Gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac, predsjednica Opštine Tutin Selma Kučević i predsjednica Opštine Sjenica Mersija Camović Rebronja potpisali su zajednički apel upućen predsjedniku Vlade Republike Srbije, u kojem traže hitnu reakciju države i sistemsko rješenje za upravljanje komunalnim otpadom u ovom dijelu zemlje.

U dopisu se navodi da Novi Pazar, Tutin i Sjenica nemaju zakonski uređeno trajno rješenje za odlaganje komunalnog otpada, te da sve tri lokalne samouprave i dalje koriste nesanitarne deponije koje predstavljaju ozbiljnu prijetnju zdravlju stanovništva, zagađuju zemljište, vodotokove i vazduh, ali i izazivaju opravdano nezadovoljstvo građana.

Posebno se naglašava da je država, prema članu 74. Ustava Republike Srbije, dužna da štiti životnu sredinu, dok se u dopisu podsjeća i na odredbe Zakona o upravljanju otpadom, prema kojima Republika Srbija preko nadležnih organa obezbjeđuje sistem upravljanja otpadom na svojoj teritoriji. Potpisnici ističu da zbog toga rješavanje ovog problema nije isključivo obaveza lokalnih samouprava, već i zakonska odgovornost države.

U pismu se posebno ukazuje na dramatičnu situaciju u Sjenici, gdje je već proglašena vanredna situacija zbog nagomilanog otpada. Navodi se da se smeće gomila na ulicama, dok su vodotoci, uključujući i rijeku Uvac sa statusom zaštićenog prirodnog dobra, izloženi ozbiljnom riziku od zagađenja.

Istovremeno, Novi Pazar i Tutin suočavaju se sa ogromnim finansijskim opterećenjem jer se otpad mora transportovati na udaljene sanitarne deponije širom Srbije. U dopisu se upozorava da zastoj u realizaciji Regionalnog centra za upravljanje otpadom “Milatkoviće” dovodi do velikih troškova komunalnih preduzeća, koji se direktno odražavaju i na građane kroz povećanje cijena komunalnih usluga.

Jedan od ključnih razloga trenutne krize, kako se navodi u dokumentu, jeste i spora izgradnja regionalne sanitarne deponije “Banjica”, zbog čega je došlo do nezadovoljstva mještana i blokade nesanitarne deponije Goveđak u Sjenici.

U zajedničkom zahtjevu Vladi Srbije traži se:

  • obezbjeđivanje prelaznog rješenja do izgradnje regionalnih kapaciteta, uključujući djelimično ili potpuno finansiranje transporta i deponovanja otpada;
  • aktivnije uključivanje Ministarstva zaštite životne sredine u završetak projekta sanitarne deponije “Banjica” i pronalaženje nove lokacije za Regionalni centar za upravljanje otpadom za Novi Pazar, Rašku i Tutin;
  • hitno organizovanje sastanka predstavnika Vlade Srbije i tri lokalne samouprave kako bi se definisali rokovi, dinamika radova i izvori finansiranja.

Dopis je upućen predsjedniku Vlade Srbije Đuri Macutu, Kabinetu predsjednika Republike Srbije Aleksandra Vučića, Ministarstvu zaštite životne sredine, Ministarstvu turizma i omladine na čijem je čelu Husein Memić, kao i Kabinetu ministra za pomirenje, regionalnu saradnju i društvenu stabilnost Usamea Zukorlića. Zajednički apel predstavlja prvi koordinisani nastup Novog Pazara, Tutina i Sjenice prema državnim institucijama kada je riječ o upravljanju otpadom, uz poruku da je riječ o regionalnom problemu koji zahtijeva hitno i koordinisano djelovanje svih nivoa vlasti.

SKANDAL MEĐU NAVIJAČIMA BiH: Unio zastavu Srbije, uslijedio haos na tribinama! /VIDEO/

0

Skandal među navijačima BiH obilježio je slavlje nakon istorijskog plasmana Zmajeva u nokaut fazu Svjetskog prvenstva, kada je zastava Srbije izazvala burne reakcije prisutnih.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je istorijski uspjeh pobjedom nad Katarom i izborila plasman u nokaut fazu Svjetskog prvenstva 2026. godine. Dok su igrači na terenu slavili veliki rezultat, na tribinama je došlo do incidenta koji je nakratko zasjenio sportsko slavlje. Prema snimcima koji se velikom brzinom šire društvenim mrežama, jedan mladić pojavio se među navijačima Bosne i Hercegovine noseći zastavu Srbije. Taj potez izazvao je burne reakcije okupljenih navijača, nakon čega je uslijedila žustra verbalna rasprava.

Na snimcima se vidi kako nekoliko prisutnih prilazi mladiću, dok se situacija u jednom trenutku dodatno zaoštrava. Ubrzo mu je zastava oduzeta, nakon čega se tenzije postepeno smiruju. Prema informacijama dostupnim u ovom trenutku, incident nije prerastao u fizički obračun većih razmjera, niti je bilo  povrijeđenih osoba.  Video događaja ubrzo je postao viralan na društvenim mrežama, gdje su se pojavili brojni komentari i različita tumačenja cijelog događaja. Očigledno je riječ o potrebi da dokaže da i Srbija navija za Bosnu.

Zmajevi sada okreću pažnju izazovima u nokaut fazi Svjetskog prvenstva, gdje ih očekuju znatno teži protivnici, dok će navijači sigurno željeti da naredne utakmice ostanu upamćene isključivo po fudbalu, a ne po dešavanjima na tribinama. Pogledajte video ispod teksta.

ŠKRIJELJ PROZVAO AGOVIĆA: Prestani sa sujetom i potpiši ugovor za 549.000 eura

0

ŠKRIJELJ PROZVAO AGOVIĆA: Fehmo Škrijelj tvrdi da Opština Petnjica zbog nepotpisivanja ugovora rizikuje gubitak 549.000 eura namijenjenih za asfaltiranje puteva i izgradnju mosta.

Član Koordinacionog odbora Demokrata u Petnjici, Fehmo Škrijelj, uputio je javni apel predsjedniku Opštine Petnjica Samiru Agoviću da bez odlaganja potpiše ugovor sa Ministarstvom javnih radova, navodeći da bi time bilo omogućeno prebacivanje 549.000 eura državnih sredstava namijenjenih razvoju ove opštine.

Prema riječima Škrijelja, sredstva su obezbijeđena zaključkom Skupštine Crne Gore iz decembra prošle godine, a njihovom realizacijom otvorila bi se mogućnost za pokretanje više važnih infrastrukturnih projekata.

„Pozivam predsjednika Opštine da ostavi po strani lične razlike i potpiše ugovor kako bi sredstva bila prenesena Petnjici i iskorištena za projekte od značaja za sve građane“, poručio je Škrijelj.

On je naveo da su među planiranim projektima asfaltiranje oko 600 metara puta u Murovcu, kao i dionica u Lagatorama i Azanama, te početak prve faze izgradnje mosta na rijeci Popči. Kako tvrdi, sredstva za ovaj projekat obezbijedio je poslanik Demokrata i Petnjičanin dr Albin Ćeman.

Škrijelj je izrazio zabrinutost zbog činjenice da ugovor još nije potpisan, ističući da je, prema njegovim riječima, predsjednik Opštine Petnjica jedini među čelnicima crnogorskih opština koji to do sada nije učinio.

„Žalosno je što naša opština zbog toga rizikuje da ostane bez razvojnih projekata koji bi poboljšali kvalitet života građana“, ocijenio je.

Govoreći o stanju u Petnjici, Škrijelj je podsjetio da se ova opština i više od decenije nakon obnove statusa samostalne opštine i dalje suočava sa ozbiljnim razvojnim izazovima i odlaskom mladih ljudi.

Posebno je naglasio da stanovnici Murovca godinama čekaju asfaltiranje puta i da, kako je rekao, ne žele da administrativne prepreke odgode realizaciju tog projekta.

Na kraju obraćanja, Škrijelj je saopštio da je građanima dostavio na uvid zaključak Skupštine Crne Gore u kojem su navedeni projekti i sredstva predviđena za sve opštine, uključujući i Petnjicu, kako bi, kako je rekao, otklonio sve dileme u vezi sa obezbijeđenim finansijama.

Podsjećamo, iz Opštine Petnjica za sada nije bilo zvaničnog odgovora na navode i poziv koji je uputio Fehmo Škrijelj. Ukoliko lokalna uprava dostavi svoje izjašnjenje, ono će biti objavljeno u skladu s pravilima profesionalnog i uravnoteženog informisanja.

KAD SAM SE DRUGI PUT OŽENIO, DJECA NISU PRIČALA SA MNOM: Potresna ispovijest Husejna nakon gubitka supruge/VIDEO/

0

Kad sam se drugi put oženio, djeca nisu pričala sa mnom – Husejn je nakon smrti supruge godinama živio u samoći, a potom ponovo pronašao ljubav. Iskreno govori o reakciji svoje djece, životu u Austriji i pomirenju porodice.

Kad sam se drugi put oženio, djeca nisu pričala sa mnom – ispovijest koja dira u srce

Nakon više od tri decenije rada u Austriji, Husejn je dočekao penziju i odlučio više vremena provoditi u rodnom kraju. Iza njega su godine teškog rada, porodičnih iskušenja i jedan bolan životni udarac – iznenadna smrt supruge s kojom je proveo najveći dio života.

U emotivnom razgovoru otvoreno je govorio o trenutku kada je ostao sam, ali i o odluci da nakon nekoliko godina ponovo pronađe životnu saputnicu. Upravo ta odluka izazvala je burne reakcije njegove djece.

“Kad sam se drugi put oženio, djeca nisu pričala sa mnom. Naljutili su se, nisu dolazili jedno vrijeme, ali sam im rekao da već četiri godine živim sam i da više ne mogu tako.”

Prisjećajući se tog perioda, Husejn kaže da mu nije bilo lako slušati razne komentare i predrasude okoline. Ipak, smatrao je da svako zaslužuje novu priliku za sreću nakon velikog gubitka.

Posebno ga je pogodila smrt prve supruge, koja je, kako priča, preminula iznenada od srčanog udara svega nekoliko minuta nakon što je izašao iz kuće.

“Nisam bio vani ni pet minuta. Vratio sam se i zatekao je mrtvu. To je bio najteži trenutak mog života.”

Nakon četiri godine samoće upoznao je sadašnju suprugu na jednom druženju penzionera. Kaže da se prijateljstvo polako pretvorilo u ljubav, a zatim i brak.

Iako njegova djeca u početku nisu prihvatila novu životnu odluku, vrijeme je učinilo svoje.

“Danas je sve drugačije. Čujemo se svaki drugi dan, dolaze kod nas, svi se pazimo i poštujemo.”

Husejn ističe da njegova supruga nikada nije tražila ništa od njegove imovine.

“Djeci sam dao kuću, vikendicu i sve što sam stekao. Ona mi uvijek kaže da joj ništa ne treba osim mira i zajedničkog života.”

Govoreći o godinama provedenim u Austriji, kaže da nikada nije imao problema sa zakonom, da je radio više od tri decenije kao varioc i da danas uživa u penziji koju je pošteno zaradio. Najveću sreću, ipak, pronalazi u rodnom kraju, gdje svakodnevno radi oko imanja, druži se s komšijama i uživa u miru koji, kako kaže, ne može zamijeniti nijedan veliki grad. Njegova životna priča pokazuje da nakon velikih gubitaka život može donijeti novu nadu, ali i da je za porodično pomirenje ponekad potrebno samo vrijeme, razumijevanje i iskren razgovor. POgledajte cijeli razgovor ispod teksta.