FEKOVIĆ BRILJIRAO U SARAJEVU: Novopazarac bez konkurencije na polumaratonu

0

Sarajevo/Novi Pazar, 29. april 2026. – Još jedan veliki sportski uspjeh dolazi iz Novog Pazara. Iskusni atletičar Enes Feković dominirao je na Sarajevskom polumaratonu, potvrdivši vrhunsku formu i reputaciju jednog od najspremnijih dugoprugaša u regionu.

Feković je u kategoriji od 45 do 50 godina bio neprikosnoven, ostavivši konkurenciju daleko iza sebe. Dionicu od 21 kilometar istrčao je u impresivnom vremenu od 1 sat, 21 minut i 47 sekundi, čime je još jednom pokazao izuzetnu izdržljivost i takmičarski duh. Ono što dodatno daje težinu ovom rezultatu jeste činjenica da je u ukupnom plasmanu zauzeo visoko deveto mjesto, takmičeći se protiv znatno mlađih i brojnih učesnika iz različitih zemalja.

Uspjeh Enesa Fekovića nije usamljen primjer dominacije novopazarskih atletičara u Sarajevu. Njegov sugrađanin i član Atletskog kluba Novi Pazar, Besim Ibrahimović, takođe je briljirao na istom takmičenju, osvojivši prvo mjesto u kategoriji od 60 do 64 godine.

Ovi rezultati još jednom potvrđuju da Novi Pazar nastavlja da iznjedruje vrhunske sportiste, posebno u atletici, gdje disciplina, posvećenost i dugogodišnji rad daju konkretne i impresivne rezultate na međunarodnoj sceni.

Vrujčanin za TV Novu: „Zlatna reka“ želi da zatrpa iskope prije inspekcije – nećemo to dozvoliti

0

NOVI PAZAR / ROGOZNA – Na šumskim putevima planine Rogozna došlo je do novog incidenta između građanskih aktivista i radnika kompanije Zlatna reka, koji dodatno produbljuje ionako napetu situaciju oko istražnih radova na ovom području. Građanski aktivista Almir Vrujčanin izjavio je za TV Nova da je tokom blokade puta fizički napadnut dok je uživo prenosio dešavanja sa terena.

„Bio sam u lajvu, snimao sam dolazak kolone od pet vozila. U jednom trenutku jedan od radnika me je, bez ikakve provokacije, udario u ruku i izbacio mi telefon“, rekao je Vrujčanin, dodajući da je nakon toga nastavio snimanje.

Prema njegovim riječima, blokade na prilaznim putevima traju već više od mjesec dana, a organizovane su spontano, nakon dojava o kretanju vozila kompanije ka istražnim lokacijama.

„Imamo dežurstva 24 sata dnevno. Tu su i studenti sa Državnog univerziteta, svi zajedno pokušavamo da spriječimo dalja bušenja“, istakao je Vrujčanin.

Kako ističe Vrujčanin, ključni razlog novih tenzija jeste, kako tvrdi, pokušaj kompanije da prije dolaska nadležnih organa zatrpa postojeće bušotine.

„Najavljena je inspekcija i oni sada pokušavaju da zatvore, odnosno zatrpaju te bazene i bušotine. Mi im to ne dozvoljavamo jer želimo da se stvarno stanje vidi na terenu“, poručio je on.

Kako navodi, građani smatraju da imaju pravo da borave na javnim putevima i da svojim prisustvom pokušavaju da zaštite planinu i prirodne resurse. Dok iz kompanije Zlatna reka tvrde da pokušavaju da izvrše rekultivaciju i sanaciju terena, aktivisti odbacuju te navode.

„To nije istina. Postoje snimci iz vazduha koji pokazuju da se prave nove platforme za bušenje. Već je, prema našim saznanjima, izbušeno oko 200 lokacija“, tvrdi Vrujčanin.

Posebnu zabrinutost izaziva pitanje korištenja vode na planini, za koje aktivisti tvrde da nije adekvatno regulisano. Incident se dogodio prije dolaska policije, koja je, prema riječima učesnika, stigla naknadno.

„Policija je kasnije privela osobu koja me je napala i uzela izjave od svih prisutnih“, rekao je Vrujčanin.

On je dodao da ga je iznenadila informacija da su određena postupanja policije tog dana, kako tvrdi, bila usmjeravana od strane dežurnog tužioca. Dodatni alarm izazvale su fotografije djece sa kožnim promjenama, koje su, prema riječima roditelja, povezane sa kvalitetom vode na ovom području.

„Ljudi već duže vrijeme ne koriste vodu sa određenih izvora. Uzorci su poslati na analizu i čekamo rezultate“, naveo je Vrujčanin.

Blokade, koje traju od kraja marta, i dalje se nastavljaju, a građani poručuju da neće dozvoliti nastavak istražnih radova dok se ne razjasne sve okolnosti i potencijalni uticaji na životnu sredinu. Kako ističu, riječ je o borbi za očuvanje prirode i zdravlja stanovništva, dok druga strana insistira na zakonitosti svojih aktivnosti. S obzirom na sve učestalije incidente i suprotstavljene tvrdnje, jasno je da će pitanje Rogozna i dalje ostati jedna od ključnih tema u javnosti Novog Pazara i šire regije.

Najmasovnija tradicija u Sandžaku duga više od pola vijeka – Spektakl konjičkih trka

0

PRIJEPOLJE/BRODAREVO – Jedna od najprepoznatljivijih manifestacija ovog kraja, Komaranska košija, i ove godine 1. maja okupiće hiljade posjetilaca na Boretinom brdu iznad Brodareva, potvrđujući status događaja koji simbolično otvara ljetnju turističku sezonu u opštini Prijepolje. Po 56. put zaredom, ljubitelji konjičkog sporta, tradicije i narodnih običaja imaće priliku da uživaju u bogatom programu koji svake godine privlači ne samo lokalno stanovništvo, već i brojne goste iz regiona i dijaspore.

Direktor Turističke organizacije Prijepolja, Petar Vasiljević, istakao je da ova manifestacija ima poseban značaj za turističku promociju ovog kraja.

„Komaranska košija je događaj koji svake godine okuplja veliki broj posjetilaca i zvanično označava početak ljetnje turističke sezone. Ove godine očekujemo još bogatiji program, unaprijeđen nagradni fond i dolazak gostiju iz zemlje i inostranstva“, naglasio je Vasiljević.

U centru pažnje i ove godine biće konjičke trke, za koje je obezbijeđen nagradni fond od 300.000 dinara za pobjednike glavnih disciplina, dok su za ostale učesnike pripremljeni vaučeri i vrijedni pokloni. Organizatori, uz podršku lokalne samouprave, dodatno su radili na uređenju staze i bezbjednosti takmičara. Predsjednik Mjesne zajednice Orašac, Sead Bjelak, najavio je dinamičan sportski program koji obuhvata ukupno pet disciplina.

„Program počinje u 12 časova, nakon čega slijede kros, bacanje kamena s ramena i skok u dalj. Posebnu pažnju privlače dvije konjičke trke – brdsko-planinska i glavna, takozvana engleska trka, koje su planirane u poslijepodnevnim satima“, kazao je Bjelak.

Očekuje se učešće više takmičara iz različitih krajeva, uključujući iskusne jahače, ali i one koji se prvi put pojavljuju na ovom prestižnom događaju. Osim sportskog nadmetanja, posjetioce očekuje i bogat zabavni program, dok je najavljen i dolazak gostiju iz inostranstva, među kojima i delegacija iz Turske, što dodatno potvrđuje međunarodni značaj ove manifestacije.

Komaranska košija predstavlja uvod u još jedan važan događaj – tradicionalnu Limska regata, koja će biti održana od 29. do 31. maja, čime se turistička sezona u Prijepolju nastavlja u punom kapacitetu.

Krvava osveta nakon 10 godina: Bračni par likvidiran u zasjedi u Albaniji

0
ubistvo albanija

Sjever Albanija potresla je brutalna likvidacija bračnog para, čija su tijela pronađena u izrešetanom automobilu, u mjestu Baldren kod Lješ. Prema prvim informacijama iz istrage, riječ je o zločinu koji bi mogao imati duboke korijene u sukobima starim gotovo deset godina.

Žrtve su identifikovane kao Krešnik Mujeci (39) i njegova supruga Gentijana Mujeci (32), koji su ubijeni hicima iz vatrenog oružja dok su se vraćali kući. Kako prenose albanski mediji, napad je bio pažljivo isplaniran – napadači su ih čekali u zasjedi i otvorili vatru čim se njihov automobil pojavio na putu.

Prema dostupnim informacijama, vozilo je pogođeno sa prednje strane, što ukazuje na direktan i izuzetno nasilan napad bez mogućnosti bijega. Navodno postoje i video snimci koji dokumentuju trenutke zločina, što bi moglo biti ključno za dalji tok istrage.

Trag vodi do stare krvne osvete

Istraga je ubrzo usmjerena ka mogućem motivu – krvnoj osveti koja datira još iz 2016. godine. Tada je kod Skadar ubijen Genc Milaj, a među osumnjičenima za taj zločin bio je i Krešnik Mujeci, zajedno sa svojom braćom. Ipak, svi su kasnije oslobođeni optužbi pred sudom. Deset godina kasnije, sumnja se da je upravo ta prošlost dovela do tragičnog epiloga. Kao potencijalni izvršioci navode se Adrijano Milaj (22), Fljorin Milaj (36) i Renato Milaj (23), za kojima policija intenzivno traga.

Posebnu težinu ovom slučaju daje činjenica da je, prema navodima medija, među osumnjičenima i Renato Milaj – sin ubijenog Genca, koji je u trenutku očevog ubistva imao samo 13 godina. Ono što dodatno uznemirava javnost jeste činjenica da je u napadu ubijena i Mujecijeva supruga, iako ona, prema dosadašnjim informacijama, nije imala veze sa ranijim sukobima.

Stručnjaci ističu da ovakav scenario predstavlja odstupanje od „pravila“ krvne osvete, gdje su mete obično direktno povezane sa prethodnim zločinom. Upravo zbog toga ovaj slučaj izaziva dodatnu zabrinutost i otvara pitanja o eskalaciji nasilja i gubitku bilo kakvih nepisanih granica u obračunima. Policija nastavlja intenzivnu potragu za osumnjičenima, dok javnost sa zebnjom prati razvoj događaja u jednom od najtežih zločina koji je u posljednje vrijeme potresao region.

Rogozna: Podnijeta krivična prijava zbog zagađenje zemljišta i podzemnih voda

0
Foto Takt.info

0Planina Rogozna ponovo je u fokusu javnosti nakon što je građanska inicijativa „Ne damo Rogoznu“ podnijela krivičnu prijavu Osnovnom javnom tužilaštvu zbog sumnje na ozbiljno ugrožavanje životne sredine tokom geoloških istraživanja.

Prema navodima ove inicijative, problematične su lokacije na kojima je, kako tvrde, neadekvatno odložena isplaka nastala tokom bušenja. Riječ je o materijalu koji, ukoliko se ne tretira pravilno, može imati ozbiljne posljedice po zemljište i vodne resurse.

Džakovi pucaju, sadržaj se izliva u prirodu
U saopštenju se ističe da su na više mjesta zatečeni džakovi sa isplakom koji stoje još od decembra, bez ikakve zaštite. Vremenom su, kako navode, oštećeni i raspukli, što je dovelo do nekontrolisanog izlijevanja sadržaja direktno u zemljište.

Situaciju dodatno komplikuju improvizovani bazeni sa istim materijalom, koji su, prema tvrdnjama inicijative, ostavljeni bez nadzora i zaštitnih barijera. Takvi uslovi omogućavaju prodor potencijalno štetnih supstanci u dublje slojeve tla, pa i u podzemne vode. Posebnu zabrinutost izaziva činjenica da se, usljed padavina i topljenja snijega, isplaka raznosi niz padine Rogozne, čime se zagađenje širi i van prvobitno zahvaćenih lokacija.

Iz inicijative upozoravaju da ovakvi materijali mogu sadržati teške metale i hemijske elemente poput mangana i kadmijuma, što predstavlja potencijalnu prijetnju zdravlju stanovništva, ali i dugoročnu opasnost za ekosistem ovog područja. Građanska inicijativa „Ne damo Rogoznu“ zatražila je od nadležnih institucija da bez odlaganja izađu na teren, izvrše uzorkovanje zemljišta i voda, utvrde odgovorne i pristupe hitnoj sanaciji kontaminiranih lokacija.

„Rogozna nije eksperimentalna zona niti deponija za opasne materije. Ignorisanje ovakvih pojava znači direktno ugrožavanje zdravlja ljudi i prirodnih resursa“, poručuju iz inicijative.

Ovaj slučaj dodatno je uznemirio građane Novog Pazara i okolnih mjesta, koji već mjesecima izražavaju zabrinutost zbog istražnih radova na Rogozni i njihovog mogućeg uticaja na životnu sredinu.

Štavalj dobija usporivače brzine, Sjenica i dalje čeka: GRAĐANI OGORČENI NEJEDNAKIM PRISTUPOM

0

SJENICA / ŠTAVALJ – Dok pojedina sela u opštini Sjenica dobijaju nove mjere za usporavanje saobraćaja i povećanje bezbjednosti, u samom gradskom jezgru i dalje nema konkretnih rješenja za, kako građani tvrde, sve učestaliju bahatu vožnju. Na dionici puta kroz selo Štavalj postavljeni su takozvani ležeći policajci – usporivači brzine, kao i prateća signalizacija i zaštitni stubići. Iako ova mjera predstavlja pozitivan korak u povećanju bezbjednosti učesnika u saobraćaju, dio javnosti postavlja pitanje prioriteta i ravnomjernog ulaganja.

Prema reakcijama koje kruže društvenim mrežama, mnogi Sjeničani smatraju da su ovakve mjere daleko potrebnije u samom centru grada, posebno u ulicama poput Milorada Jovanovića i Rifata Burdževića, gdje je saobraćaj gust, a brzine često neprimjerene urbanoj zoni.

„Ovo je mjesto gdje su nadležne službe često kontrolisale brzinu radarima i kažnjavale vozače. Međutim, tamo gdje je svakodnevno najviše saobraćaja i gdje se kreću djeca – nema nikakvih konkretnih rješenja“, navodi se u jednoj od objava.

Dolaskom ljetne sezone i većeg priliva dijaspore, očekuje se i povećan broj vozila na ulicama Sjenice. Građani upozoravaju da bi bez adekvatnih mjera, poput usporivača brzine ili pojačane signalizacije, rizik od saobraćajnih nezgoda mogao dodatno porasti.

Iako je svaka investicija u bezbjednost saobraćaja dobrodošla, ostaje otvoreno pitanje kriterijuma po kojima se određuje gdje će takve mjere biti sprovedene. Građani očekuju od lokalnih vlasti i nadležnih službi da pokažu jednak pristup svim dijelovima opštine, posebno kada je riječ o zaštiti života i sigurnosti najmlađih.

Bokser s Kosova surovo nokautirao Srbina: “Ovo je bilo lično” /VIDEO/

0

U bokserskom okršaju održanom u Belgiji, mladi borac Arigon Avdimetaj (21) upisao je petu pobjedu u profesionalnoj karijeri nakon što je u drugoj rundi brutalno nokautirao srpskog boksera Momčilo Janjić. Borba je od samog početka bila u znaku Avdimetaja, koji je nametnuo visok tempo i konstantan pritisak. Već u drugoj rundi Janjić je bio u ozbiljnim problemima – našao se u nokdaunu, vidno uzdrman i na ivici da izgubi meč. Ipak, uslijedio je još jedan snažan udarac koji je definitivno okončao borbu i ostavio protivnika bez mogućnosti da nastavi.

Posebnu pažnju izazvala je reakcija pobjednika nakon meča. Avdimetaj je na društvenim mrežama podijelio snimak nokauta uz kratku, ali jasnu poruku: “Ovo je bilo lično”, čime je dodatno podgrijao tenzije i otvorio prostor za različita tumačenja motiva borbe. Janjić, koji ima 22 godine, nastavlja težak niz u profesionalnoj karijeri. Iako je u amaterskim vodama pokazivao potencijal, prelazak među profesionalce donio mu je niz izazova. Trenutno je bez pobjede, sa četiri poraza i jednim neriješenim ishodom, što dodatno komplikuje njegov dalji sportski put.

S druge strane, Avdimetaj potvrđuje status jednog od perspektivnijih mladih boraca. Sa pet pobjeda i atraktivnim stilom borbe, sve više privlači pažnju publike i promotora, a njegov agresivan pristup u ringu očigledno donosi rezultate. Ipak, ovaj meč neće ostati upamćen samo po nokautu, već i po porukama koje su ga pratile – jer kada sport dobije ličnu dimenziju, granica između takmičenja i emocija postaje izuzetno tanka. Pogledajte video ispod teksta.

Policija u Novom Pazaru pod istragom: Muškarcu slomljena ruka nakon intervencije

0

NOVI PAZAR – Novi incident u kojem se dovodi u pitanje postupanje policije potresao je javnost u Novom Pazaru, nakon što je jedan muškarac zadobio teške tjelesne povrede tokom intervencije policijskih službenika u naselju Postijenje. Prema dostupnim informacijama, događaj se odigrao u nedjelju uveče u jednom ugostiteljskom objektu, gdje je došlo do žustre svađe između više osoba. Među učesnicima sukoba nalazio se i jedan zaposleni u Ministarstvu unutrašnjih poslova, što je dodatno zakomplikovalo cijelu situaciju.

Na lice mjesta ubrzo je stigla policijska patrola, ali se, umjesto smirivanja tenzija, situacija dodatno zaoštrila. Tokom intervencije došlo je do verbalnog sukoba između policije i prisutnih, nakon čega su tri osobe privedene. Iako su svi privedeni ubrzo pušteni nakon davanja izjava, jedan od njih se odmah javio ljekarima. Kako je potvrđeno za portal Sandžak Danas, riječ je o muškarcu srednjih godina, Miljanu M., kojem je ustanovljen težak prelom nadlaktice na dva mjesta.

Nakon ukazane medicinske pomoći, M.M. je ponovo priveden zbog sumnje da je počinio krivična djela nasilničko ponašanje i ometanje službenog lica u vršenju dužnosti. Poslije saslušanja u nadležnom tužilaštvu, pušten je da se brani sa slobode kako bi mogao biti podvrgnut operativnom zahvatu. Prema saznanjima, riječ je o poznatom novopazarskom privredniku iz ugledne porodice, što je dodatno privuklo pažnju javnosti i otvorilo brojna pitanja o načinu postupanja policije.

Ovo je već drugi slučaj u kratkom vremenskom periodu u kojem se pojavljuju sumnje na prekomjernu upotrebu sile od strane pripadnika Policijske uprave Novi Pazar. Upravo zbog toga, kako saznajemo, u ovu instituciju je iz Beograda upućena unutrašnja kontrola koja bi trebalo da utvrdi sve okolnosti ovog i prethodnih događaja. Javnost sada očekuje jasne odgovore i transparentnu istragu, dok se sve češće postavlja pitanje – gdje je granica između službene intervencije i eventualne zloupotrebe ovlašćenja?

Otkrivena pozadina napada u bolnici: Zašto je Omar Balić pretukao tehničara Milićevića

0

Glavni tehničar Internog odjeljenja Opšte bolnice u Bijelom Polju, Predrag Milićević, brutalno je napadnut u bolničkom hodniku i tom prilikom zadobio teške tjelesne povrede, uključujući prelom nosa. Zbog sumnje da je izvršio napad, policija je privela Omara Balića (22), koji se trenutno nalazi na saslušanju. Prema dosadašnjim informacijama, incident se dogodio oko 15:30 sati, nakon što su medicinski radnici, postupajući po pravilima o zabrani posjeta, spriječili članove porodice da uđu na odjeljenje i posjete stariju pacijentkinju. Ubrzo potom, porodica je obaviještena da je njihova rođaka preminula.

Nedugo zatim došlo je do eskalacije. Kako se sumnja, Omar Balić, unuk preminule pacijentkinje, presreo je Milićevića ispred vrata Internog odjeljenja i nakon kraće verbalne rasprave zadao mu snažan udarac pesnicom u lice. Dok nadležni organi utvrđuju sve okolnosti, društvene mreže preplavljene su komentarima koji ukazuju na moguće razloge ovako burne reakcije.

Jedna od korisnica, Emina Bibu, napisala je da je „žalosno da se na samrti najbližeg člana porodice niko ne obavijesti da bude prisutan“, naglašavajući koliko je za porodicu važno da bude uz voljenu osobu u posljednjim trenucima.

„Žalosno je da se na samrti najbližeg člana porodice niko ne obavijesti da bude prisutan uz svoju voljenu osobu, bila to baba, nena ili neko drugi. Za svakog bolesnika je olakšavajuće kada je neko uz njega, a isto je bolno i za porodicu što nije uz dragu osobu. Ne podržavam nasilje, ali sve se danas vrti oko novca – da je ponuđeno, vjerovatno ne bi bilo problema i ne bi došlo do incidenta. Nažalost, tužno je, ali tako je.“

U odgovoru na njen komentar, korisnik “Znakovi Pored Puta” istakao je da je posebno bolno kada porodica moli da vidi pacijenta, a zatim im se, kako tvrdi, bez empatije saopšti da je osoba preminula.

Najgore je kad neko moli da vidi tu osobu, a oni izađu i prije toga se ponašaju kao da ih nije briga, i kad moliš i kumis da te puste, neko izađe i bezobrazno ti kaže da ne možeš da je vidiš – umrla je. Nisam za nasilje niti ga podržavam, ali način na koji se nekome saopšti takva vijest može biti strašan šok. Ne opravdavam nikoga, ali to su situacije u kojima emocije mogu izmaći kontroli.“

Iz Opšte bolnice u Bijelom Polju oštro su osudili napad na svog zaposlenog, ističući da bezbjednost medicinskih radnika mora biti prioritet.

„Dok naši zaposleni svakodnevno spašavaju živote, oni postaju meta fizičkih napada. Ovo je alarm za cijelo društvo“, navode iz menadžmenta bolnice.

Omar Balić se trenutno nalazi u policiji, gdje se prikupljaju izjave svjedoka i medicinskog osoblja. Nakon toga biće donesena odluka o eventualnom zadržavanju i daljim pravnim koracim

ARIF MUJEZINOVIĆ (80) IZ SELA UGO: SIMBOL SNAGE I ZDRAVOG ŽIVOTA NA PEŠTERI

0

UGO/SJENICA – Na prostranim livadama Gornje Pešteri, gdje vjetar nosi miris trave i slobode, susreli smo Arifa Mujezinovića – osamdesetogodišnjeg domaćina čija vitalnost prkosi godinama. U selu Ugo, nadomak granice sa Crnom Gorom, Arif Mujezinović i danas, kao u mladosti, ručno kosi travu. Bez moderne mehanizacije, bez umora na licu – samo snaga, iskustvo i osmijeh koji govori više od riječi.

„Godine nisu mjerilo starosti“, poručuju mještani dok s ponosom gledaju svog komšiju. I zaista, prizor Arifa koji u osmoj deceniji života kosi livadu vraća vjeru u prirodan način života i snagu čovjeka koji je cijeli život proveo u skladu s prirodom. Selo Ugo nekada je brojalo i do 120 domaćinstava, dok danas ima oko 70. Ipak, život ovdje nije zamro. Mještani se i dalje bave stočarstvom i poljoprivredom, čuvajući tradiciju koja se prenosi generacijama.

Specifičnost ovog kraja ogleda se i u njegovoj kulturnoj i historijskoj slojevitosti. Ugo važi za jedno od najstarijih naselja na Pešteri, a brojni toponimi i nazivi u okolini svjedoče o albanskom porijeklu dijela stanovništva koje je naseljavalo ove krajeve. Posebno mjesto u selu zauzima stara džamija, za koju mještani tvrde da je jedna od najstarijih u ovom dijelu Sandžaka. Kroz nju su prošle generacije imama, među kojima se pamte imena poput mula Omera Bebića i drugih uglednih vjerskih službenika.

Arif Mujezinović je godinama bio mujezin u ovoj džamiji, svjedočeći vremenu u kojem su vjera, zajedništvo i poštovanje vakufa bili temelj života. Govoreći o vakufskoj šumi iznad sela, Arif podsjeća na stroga pravila koja su se nekada poštovala:

„Vakuf se koristio samo za dobro svih – za džamiju, školu i mezarja. Ko bi pokušao uzeti nešto za sebe, nije se dobro proveo. Ljudi su vjerovali i držali se toga“, kaže on.

U selu Ugo živi i nekoliko mještana starijih od 80 godina, a najstariji među njima ima čak 94 godine. Taj podatak najbolje govori o načinu života na Pešteri – čist zrak, prirodna ishrana i svakodnevni rad. Mujezinovićev primjer pokazuje da se zdravlje ne kupuje, već gradi kroz životne navike.

Dok savremeni čovjek sve češće juri za novcem i gradskim životom, Pešter čuva svoju tišinu i mudrost. Arifova priča nosi snažnu poruku:

Doći će vrijeme kada će ljudi, umorni od brzine i stresa, tražiti ono što Ugo i Pešter nude već stoljećima – zdravlje, mir i jednostavnost.

A dok taj vakat ne dođe, Arif Mujezinović nastavlja da kosi – tiho, dostojanstveno i ponosno, kao živi dokaz da su priroda i rad najbolji saveznici dugog života. Pogledajte video ispod teksta.