Pazarci u polufinalu kupa Srbije

706

Pazarci dostigli polufinale Futsal kupa Srbije nakon napete serije penala

U dramatičnoj četvrtfinalnoj utakmici Futsal kupa Srbije, održanoj u Nišu, futsal tim Novog Pazara je izborio svoj plasman u polufinale ovog prestižnog takmičenja, pobijedivši ekipu Kalče u neizvjesnoj seriji penala rezultatom 12:11. Ovaj uspjeh otvara im vrata za peti nastup u završnici Futsal kupa Srbije, turnira koji svake godine okuplja najbolje futsal ekipe iz Srbije u borbi za trofej.

Utakmica je protekla u izuzetnoj borbi i neizvjesnosti do samog kraja. Ekipa Novog Pazara pokazala je karakter i borbenost, što im je omogućilo da nakon regularnih 40 minuta igre i rezultata 2:2, uđu u seriju penala punu napetosti i obrta. Pazarci su u 12. minuti utakmice došli do prednosti zahvaljujući golu Ensara Redžovića, ali je Kalča, ekipa koja se takmiči u drugoj ligi, do kraja prvog poluvremena uspjela da preokrene rezultat u svoju korist sa dva brza gola Vuka Bulatovića i Nikole Micića.

Međutim, Pazarci nisu dozvolili da ih taj preokret obeshrabri. U dramatičnom završetku regularnog dijela meča, ponovo se istakao Ensar Redžović, postigavši svoj drugi gol na utakmici, čime je vratio nadu svojoj ekipi. Odlučujuća serija penala donijela je dodatnu dozu uzbuđenja, gdje su igrači Novog Pazara pokazali veću preciznost i smirenost, rezultirajući konačnom pobjedom od 10:9 u izvođenju penala.

Ovom pobjedom, Novi Pazar se ne samo plasirao u polufinale, već je i potvrdio svoj status kao jedan od ključnih učesnika na futsal sceni Srbije, demonstrirajući izuzetan timski duh i vještinu. Polufinalne utakmice Futsal kupa Srbije zakazane su za 19. april, a Pazarci će imati priliku da nastave svoj put ka vrhu i pokušaju osvojiti ovaj prestižni trofej, dodajući tako novu stranicu u svoju bogatu sportsku historiju.