Poraz Novog Pazara u čudesnoj utakmici – IMT do preokreta u zaustavnom vremenu

731

Uzbudljiva fudbalska borba na Gradskom stadionu ostavila je navijače zadivljene, dok je ekipa IMT iz Beograda ostvarila nevjerovatan preokret protiv Novog Pazara, pobijedivši rezultatom 4:3 u dramatičnoj utakmici trećeg kola Sperlige Srbije.

Početak susreta donio je brzu prednost domaćinima, jer je već u 3. minuti Adetunji Adešina iz Novog Pazara uspio zatresti mrežu gostujuće ekipe. No, ekipa IMT-a nije se dala pokolebati i odgovorila je brzo i efikasno. U 9. minuti, Miloš Luković je uspio izjednačiti rezultat, stavljajući meč na uzbudljive temelje.

Nastavak utakmice nije donio smiraj strastima na terenu. Mitar Ergelaš je u 34. minuti ponovno doveo Novi Pazar u vodstvo, ali nije trebalo dugo čekati na odgovor. U 81. minuti, Miloš Luković se upisao po drugi put na listu strijelaca, osiguravši svojoj ekipi povratak u igru.

Priča o dramatičnom preokretu dobila je svoj epilog u sudijskom vremenu. U 86. minuti, Uroš Lazić je postigao treći gol za Novi Pazar, iznova preokrenuvši rezultat u korist domaćina. No, tada je uslijedio nevjerovatan završetak. U 91. minuti, Nikola Glišić je poravnao rezultat za IMT, dok je Viktor Živojinović uspio postići pobjednički gol u 93. minuti, ostavljajući navijače Novog Pazara u nevjerici.

Ovaj uzbudljivi okršaj ostavio je traga na tabeli Sperlige Srbije. IMT se trenutno nalazi na sedmoj poziciji sa četiri osvojena boda, dok je Novi Pazar na jedanaestom mjestu sa tri boda. Sljedeće kolo donosi nove izazove za oba tima. Novi Pazar će gostovati u Surdulici gdje će se suočiti s ekipom Radnika, dok će IMT biti domaćin Čukaričkom.

Ova utakmica će zasigurno ostati upamćena po nevjerovatnoj borbi na terenu i preokretima koji su držali publiku pored TV-a u neizvjesnosti do samog kraja.