Prvoklasna senzacija: Saudijska Arabija pobijedila Argentinu! /VIDEO/

258

Šok za Mesija i društvo na startu turnira

Šokantan poraz pretrpjeli su fudbaleri Argentine na startu Svjetskog prvenstva u Kataru, izgubivši u prvom kolu C grupe od Saudijske Arabije rezultatom 1:2.

Ništa nije slutilo na takav scenarij, s obzirom da su „Gaučosi“ poveli već u 10. minuti.

Strijelac je bio Lionel Mesi (Messi) s bijele tačke nakon što je njegovoj selekciji dosuđen penal intervencijom VAR-a.

U nastavku su Argentinci postigli još tri gola, no sva tri su poništena zbog ofsajda. Jedan Mesiju i dva Lautaru Martinezu.

Start drugog poluvremena donio je šok za tim Lionela Skalonija (Scaloni). Igrala se 48. minuta kada je Saleh Al Šehri (Shehri) poravnao rezultat.

Pet minuta kasnije Argentinci su „nokautirani“. Salem Al Davsari (Dawsari) postigao je sjajan gol za preokret i vodstvo Saudijske Arabije.

Pokušala je Argentina do kraja doći do poravnanja, no igrači Saudijske Arabije su se odlično branili i došli do zasluženog trijumfa.

FT – Kraj utakmice. Velika pobjeda Saudijske Arabije i šok za Argentinu.

99’ – Bit će zamijenjen Al Šahrani. Utakmica je nastavljena.

98’ – Još se ukazuje pomoć Al Šahraniju.

95’ – Ostao je bez svijesti igrač Saudijske Arabije nakon sudara s golmanom.

91’ – Gužva pred golom Saudijske Arabije, ali je sviran ofsajd. Još sedam minuta nade za Argentice da dođu do gola.

87’ – Sve manje je vremena za “Gaučose”. Saudijci su pred velikom pobjedom.

84’ – Nova prilika za Mesija. Probao je kapiten Argentine glavom, ali to je bio lagan plijen za Al Ovaisa.

81’ – Mesi je imao priliku da izjednači iz slobodnog udarca, ali je loše šutirao.

78’ – Saudijci su sve bliže velikom podvigu. Odlično se brane i čuvaju prednost.

74’ – Sjajna reakcija Al Ovaisa. Izašao je s gola i intervenisao ispred Di Marije.

73’ – Probao je Di Marija, ali je siguran Al Ovais.

66’ – Veliki pritisak Argentine, no nema prave prilike.

62’ – Borbena igra Saudijske Arabije. Ništa Argentinci ne mogu napraviti.

53’ – Novi šok za Argentince. Vodi Saudijska Arabija s 1:2 golom Salema Al Davsarija!

51’ – Novi opasan napad Saudijske Arabije. Izgleda kao da su Argentinci u šoku nakon primljenog gola.

48’ – Saleh Al Šehri je bio strijelac.

48’ – Šok za Argentinu. Saudijska Arabija je izjednačila na startu drugog poluvremena.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme.

HT – Završeno je prvo poluvrijeme. Argentina protiv Saudijske Arabije vodi 1:0 golom Lionela Mesija iz penala iz 10. minute. “Gaučosima” su uz to poništena još tri gola. Jedan Mesiju i dva Lautaru Martinezu.

45’ – Dobro se brane Saudijci u ovim trenucima.

42’ – De Pol je nakon kornera šutirao, ali daleko preko gola.

35’ – Još jedan poništen gol Lautaru zbog ofsajda.

29’ – Ipak ništa od gola. VAR ga je poništio zbog ofsajda. Ostaje 1:0.

28’ – Sjajna asistencija Papu Gomeza i gol Lautara Martineza za vodstvo Argentine od 2:0.

22’ – Mesi je ponovo zabio, no bio je ofsajd.

21’ – Odlučio se Papu Gomez na udarac, ali je to bilo neprecizno.

18’ – Martinez je šutirao preko gola, ali je signaliziran ofsajd.

13’ – Nastavljaju Argentinci s dominacijom i nakon postignutog gola.

10’ – 1:0 – Mesi je pogodio za vodstvo Argentine. Sigurna realizacija kapitena “Gaučosa”.