Novopazarac recept donio iz Turske, obučio porodicu i već 5 godina uspješno posluje

6452

Ne bi verovali gdje nas je sve tegla odvela, kaže preduzetnik iz Novog Pazara, Edin Hasanović počinjući priču o početcima radnje, Mimi Produkt, gdje zajedno sa svojom porodicom pravi poslastice, tj. tegle punjene sa orašastim plodovima i medom i, u manjoj količini, ratluke.

U procesu proizvodnje, kaže učestvuju svi članovi porodice i svako ima svoju ulogu. On ističe da je tajna upravo u zanatu, dok orahe, lešnike, pistaće, bademe, med i ostale sastojke koje koriste kupuju od dobavljača.

– Firma nosi ime po sinu, a otvorio sam je 2017. godine. Na ideju sam došao tako što sam sličan proizvod vidio u Turskoj. Nakon što sam par probnih tegli donio i uspješno prodao u Novom Pazaru, odlučio sam da se vratim i kupim zanat, kaže Hasanović.

U Turskoj je ostao 15 dana, naučio tajnu zanata, i potom se vratio u Novi Pazar gdje je obučio ženu i ćerku. Lokal u kome proizvode poslastice renovirali su oni sami. Sledeći korak je bilo pronaći tržište, i Edin ističe da su, tražeći partnere i nudeći proizvode, proputovali dobar dio Srbije i komšiluka i upoznali mnošto ljudi.

– Najveće tržište nam je, što se tiče Srbije, Beograd gdie sarađujemo sa jednim tamošnjim preduzetnikom. Šaljemo i za Kopaonik. Što se tiče Crne Gore, to su Bar i Kotor. Uglavnom su nam turistička miesta glavna tržišta, nabraja on dodajući da najviše rade sa maloprodajama, manjim dijelom i veleprodajama, ali i da ima i klijenata koji dolaze i direktno otkupljuju od njih.

Naravno, kuje i planove za dalje, i cilj je da se prošire i na Grčku i Albaniju, i kaže da im se zainteresovani iz te dvije zemlje uveliko javljaju.

– Traže nas ljudi i po internetu, i posao se razvija u dobrom pravcu. Kapaciteti bi mogli da se povećaju, ali nam treba više mašina. Međutim one su skupe i trenutno nemamo uslove. Sve što proizvedemo prodamo, kaže Hasanović dodajući da je su odbili posao sa jednim većim trgovačkim lancem jer i dalje nisu u mogućnosti da odgovore na njihov zahtev.

Što se tiče ratluka, njih trenutno rade u manjoj mjeri nego na početku.

– Teglu je lakše raditi, ako ratluk ne prodamo za 2,3 mjeseca, on se stvrdne iako je i dalje u roku, kaže on nadovezavši se da za taj posao treba imati konstatnu potražnju.

(Blic)




Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *