Uzbudljiva nogometna predstava odigrala se u Novom Pazaru – Domaćin srušio Čukarički rezultatom 1:0.

1104

Uzbudljiva nogometna predstava odigrala se na Gradskom stadionu u Novom Pazaru gdje je domaćin u derbiju kola srušio Čukarički rezultatom 1:0. Iako su su gosti dominirali na terenu i imali brojne šanse da se upišu na semafor, domaći tim je pokazao kako se kažnjavaju greške i nepreciznost.

Već u uvodnim minutama, Čukarički je propustio tri stopostotne prilike da postigne gol. S obzirom na takav početak, očekivalo se da će gosti zatvoriti meč u svoju korist. Međutim, izostao je završni udarac i tačnost.

Kako je vrijeme prolazilo, domaćin je postajao sve opasniji, a dvojac Suma i Obradović pokazao je klasu i režirao je preokret u korist Novog Pazara. Ključni trenutak dogodio se u 81. minuti kada je Milojević majstorski preuzeo loptu na 40 metara od gola, dodao je Sumi čiji udarac je završio na stativi, ali je Obradović bio na pravom mjestu u pravo vrijeme da je sprovede u mrežu.

Mnogi će reći da su promašaji Čukaričkog koštali ekipu i dali domaćinu šansu za pobjedu. Nažalost, Brđani nisu uspjeli da se vrate u meč, iako su imali kvalitet da to učine.

Zbog kazne, meč se igrao bez prisustva gledalaca, što je možda dodatno utjecalo na atmosferu na terenu. Bez obzira na sve, Novi Pazar je pokazao da ima snagu da parira najboljima i osvoji važne bodove.

Konačan rezultat: Novi Pazar – Čukarički 1:0, sa golom Obradovića koji je postao junak meča.