Veliki broj učesnika iz Novog Pazara na Otvorenom kupu Srbije!

761

Aerodrom Ponikve kod Užica, proteklog vikenda, bio je domaćin trke ubrzanja na 402 metra.

Učešće su uzeli više do sto takmičara iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije, od koji su mnogi učesnici regionalnih i evropskih takmičenja u ovoj sportskoj disciplini.

Trku je organizovao Overboost Racing Team.

Na takmičenju se pojavio i veliki broj učesnika iz Novog Pazara, a prvo mjesto u klasi 16 zauzeo je Edin Hasanović sa vozilom marke “BMW E30” iz tog grada. Njegov sugrađanin Anes Salković sa svojim “golfom 6” zauzeo treću poziciju u istoj klasi, dok je Adem Marovac sa svojim “E30” ostao bez plasmana.

U klasi 14 učešće su uzeli Aladin Hazirović (BMW E60), Aldin Isović (Audi SE) i Edin Ujkanović (Opel corsa), koji su takođe trku završili bez osvojenih postolja.

U klasi 13 (karting) učestvovao je Admir Avdulović iz Novog Pazara, u klasi 12 Mersudin Džanković, a u klasi 11 Esad Došljak, svi bez plasmana na prve tri pozicije.