Pazarci osvojili dvije medalje na trci u Odercu

354

U gradu Odercu u Italiji, naši mladi atletičari ostvarili su povijesni uspjeh na Evropskoj uličnoj trci juniora. Atletičari iz Novog Pazara predstavljali su Srbiju i ostvarili izvanredne rezultate pod vodstvom trenera Rifata Ziljkića.

Mejra Mehmedović i Aldin Ćatović osvojili su srebrnu i bronzanu medalju, što je prvi put da je Srbija na pobjedničkom postolju ovog prestižnog takmičenja. “Prvi put u povijesti Srbije je među osvajačima medalja,” istakao je Ziljkić.

Mehmedovićeva je bila izvanredna na stazi od 5 km, gdje je osvojila srebro sa vremenom od 16,41. Bila je za svega sekundu iza pobjednice iz Italije, Margarite Voljani. S druge strane, Aldin Ćatović, koji je prvi put trčao 10.000 metara, impresionirao je svog trenera i navijače, osvojivši bronzanu medalju.

Pored individualnih uspjeha, ekipno su naše djevojke bile četvrte, dok su se ostali članovi ekipe, Saima Murić, Lenka Nikolić, Nikola Mijailović i Kabir Ziljkić, borili za što bolje pozicije.

Ovakav uspjeh ukazuje na svijetlu budućnost novopazarske atletike, a sa Evropskim prvenstvom i Svjetskim prvenstvom u narednom periodu, nadamo se još boljim rezultatima i nastupima. Da su naši mladi atletičari talentirani i da su sposobni za velika djela, svjedoče i osvojene medalje u Odercu.