suma

Prvenac Sejdube nedovoljan za pobjedu: Novi Pazar poražen od Mladosti iz Podgorice

922

U tišini voda Raške i Jošanice, fudbalski spektakl je probudio grad Novi Pazar, ali rezultat nije išao u korist domaćina. Naime, Novi Pazar je doživio poraz od tima Mladosti iz Podgorice u prijateljskoj utakmici održanoj u gradu, završivši duel sa rezultatom 1:2. Meč, koji je poslužio kao prilika za osvježenje i testiranje formacija i taktika oba tima tokom ligaške pauze, donio je mješavinu uzbuđenja i razočaranja lokalnim navijačima.

Već u 17. minuti, oči gledatelja bile su usmjerene na Sejduba Sumu, koji je postigao svoj prvenac za Novi Pazar. Majstorski izveden dupli pas sa Abrahamsonom omogućio je Sumi da preciznim udarcem protrese mrežu gostujuće ekipe. Pazarci su imali potencijal i šanse da udvostruče prednost, ali preciznost je izostala u ključnim momentima.

Međutim, poput munje iz vedra neba, Mladost je započela svoj uspon u drugom poluvremenu, izjednačujući iz prve prilike koja im se pružila. Neumorni i uporni, Podgoričani nisu stali na tome. Uskoro su i preokrenuli rezultat, dajući Pazarcima do znanja da ni u kojem slučaju neće biti lagan protivnik.

Jovanović, Obradović i Bogdanovski, igrači Novog Pazara, nisu štedjeli noge ni borbeni duh, pokušavajući izjednačiti i vratiti nadu lokalnim navijačima. Na žalost, uprkos njihovim naporima i nekoliko obećavajućih prilika, rezultat je ostao na strani gostiju iz Podgorice.

Dok tim Mladosti slavi ovu pobjedu, sigurno je da će Novi Pazar analizirati ovaj meč i tražiti načine za poboljšanje svoje igre. Sumin gol i energija prvog poluvremena svakako nude elemente koje Pazarcima treba njegovati u budućnosti.

U sjeni ovog sportskog događaja, može se nazrijeti i jedan lijep trenutak – mladi Suma je dao sve od sebe, postigavši svoj prvi gol u dresu Novog Pazara. To je svijetla točka koja obećava i signalizira da Pazar može očekivati sjajne stvari od ovog talentiranog nogometaša u budućim utakmicama.

Pazarski trener će svakako proučiti sve momente ove utakmice, analizirajući što je moglo biti bolje i kako izbjeći greške u budućim mečevima. Kroz analizu i konstruktivnu kritiku, tim će se pripremati za predstojeće izazove u ligi, koristeći ovaj meč kao korisnu lekciju i motivaciju da budu još jači i oštriji u narednim duelima.

Nema sumnje da će Sejduba Suma i tim ući u nadolazeće mečeve s obnovljenom snagom i željom za pobjedom, gradeći na temeljima postavljenim tokom ove prijateljske utakmice.