Hamad Međedović

/VIDEO/ Novopazarac Hamad Međedović u Polufinalu ATP Turnira u Astani – POGLEDAJTE POBJEDU!

798

Hamad Međedović iz Novog Pazara ostvario je impresivan uspjeh plasiravši se u polufinale ATP turnira u Astani. Ovaj talentirani teniser pobijedio je Čeha Jiržija Lehečku rezultatom 2:0 (6:3, 6:4) za sat i 16 minuta, čime je dokazao svoju izvanrednu igru i snagu na terenu.

Međedović, koji trenutno zauzima 120. mjesto na ATP listi, dobio je vajld kartu za sudjelovanje na ovom turniru u Kazahstanu i pokazao je da zaslužuje svoje mjesto na ovom nivou takmičenja. U prvom setu suočio se sa četiri brejk lopte u prvom gemu, ali je hrabro odbranio sve četiri i nije dozvolio protivniku da stvori prednost. Nakon što je napravio brejk i poveo 3:1, rutinski je osvojio prvi set.

U drugom setu, Međedović je još jednom pokazao svoju dominaciju, postigavši još jedan brejk i osvojivši set rezultatom 6:4. Ova pobjeda predstavlja jedan od najvećih trenutaka u njegovoj dosadašnjoj karijeri.

Sada se Hamad Međedović priprema za svoje drugo ATP polufinale, a očekuje se da će nakon ovog turnira značajno napredovati na ATP listi, približivši se prvih 100 igrača. Njegov sljedeći protivnik za mjesto u finalu bit će pobjednik meča između prvog nosioca Talona Grikspora iz Holandije i Sebastijana Korde iz Sjedinjenih Američkih Država.

Turnir u Astani donosi značajne nagrade, sa nagradnim fondom od 1.017.850 dolara, i nastavlja da privlači pažnju ljubitelja tenisa širom svijeta dok Međedović nastavlja da gradi svoj put ka vrhu svjetskog tenisa.