Aldin Ćatović i Mejra Mehmedović dominirali na Balkanskom prvenstvu u Beogradu

531

Beograd je bio domaćin Balkanskog prvenstva za starije juniore, gdje su se istakli atletičari Aldin Ćatović i Mejra Mehmedović, osvajajući zlatne medalje u trkama na tri hiljade metara. Ovo takmičenje je okupilo preko 200 atletičara iz 18 zemalja članica Balkanske atletike, demonstrirajući sportski duh i talenat koji cvjeta u regionu.

Aldin Ćatović je trijumfovao sa impresivnim vremenom od 8:13,62, dok je Mejra Mehmedović dominirala u ženskoj konkurenciji sa vremenom 9:39,80, oboje pokazujući izuzetnu pripremljenost i sportsku izdržljivost. Ova pobjeda ne samo da im donosi zlatne medalje, već i afirmaciju na balkanskoj atletskoj sceni.

U trci na 1500 metara, Kabir Ziljkić je osvojio treće mjesto sa vremenom 3:57,10, pokazujući svoj takmičarski duh i izuzetne sposobnosti srednjih distanci. Saima Murić je u istoj disciplini zauzela šestu poziciju sa vremenom 4:34,60, dokazujući svoju posvećenost i trud.

Posebno iznenađenje turnira bio je Amin Ajdinović koji je u disciplini skok uvis osvojio šesto mjesto sa novim ličnim rekordom od 197 cm, ističući se kao jedan od najperspektivnijih atletičara u svojoj disciplini.

Srbija se na ovom prvenstvu istakla osvajanjem ukupno 16 medalja, potvrđujući svoj status kao jedne od vodećih balkanskih zemalja u atletici. Ovaj uspjeh ne samo da slavi individualne pobjede, već i timski duh i zajedništvo koje atletika njeguje.

Balkansko prvenstvo za starije juniore nije samo pokazalo impresivne individualne talente, već je i potvrdilo važnost sporta kao sredstva za povezivanje ljudi, kultura i zemalja širom Balkana. Dok se zavjesa na ovogodišnje takmičenje spušta, ostaje uzbuđenje i inspiracija za buduće generacije atletičara koji će kročiti na stazu, težiti za zvijezdama i nastaviti pisati istoriju balkanske atletike.