Crnogorci izbacili Srbiju sa Evropskog prvenstva u rukometu!

513

U dramatičnom susretu trećeg kola grupe C Evropskog prvenstva u rukometu, reprezentacija Crne Gore je pobijedila Srbiju rezultatom 30:29. Ovaj rezultat znači kraj nadanja za srpsku reprezentaciju u nastavku takmičenja.

Utakmica je bila puna uzbuđenja i neizvjesnosti. Tim Tonija Gerone je ušao u meč svjestan da im je pobjeda neophodna za ostanak u igri za dalji plasman. Međutim, crnogorski tim, koji je već izgubio šanse za napredovanje nakon dva kola, pokazao je izvanrednu igru, posebno u prvom poluvremenu.

Crna Gora je dominirala veći dio prvog poluvremena, često vodeći sa tri gola razlike, ali je poluvrijeme završila s minimalnom prednošću od 15:14. U drugom dijelu, Srbija je preuzela vodstvo sa 18:17, posebno motivisana nakon isključenja crnogorskog golmana Nebojše Simića. Ipak, Crnogorci su se uspjeli vratiti u igru, preokrenuti rezultat, a pod vođstvom Vlade Šole došli do prednosti od 23:20 u 49. minuti.

Drama je kulminirala u zadnjim minutama susreta. Nemanja Ilić je za Srbiju izjednačio na 28:28, ali je Vladimir Cupara odbranio ključni udarac Radojice Ćepića. Potom je Vuko Borozan postigao gol za 29:28, a Bogdan Radivojević je izjednačio na 29:29 samo šest sekundi prije kraja. Međutim, u posljednjim sekundama Nemanja Grbović postiže odlučujući gol za konačnih 30:29.

Četvorica igrača Crne Gore su bili ključni u postizanju golova: Branko Vujović sa 8, Miloš Vujović i Nemanja Grbović sa po 7, te Vuko Borozan sa 6 golova. Za Srbiju, najefikasniji su bili Lazar Kukić sa 7 i Nemanja Ilić sa 5 golova.

U grupi C dalje idu Mađarska i Island. Oni će večeras u 20:30 sati odlučiti o broju bodova koji će prenijeti u grupu I. U slučaju pobjede, pobjednički tim ulazi u drugu grupnu fazu sa dva boda, dok poražena ekipa ne prenosi bodove. Ako utakmica završi remijem, obje selekcije će u grupu I prenijeti po jedan bod.