Crvena zvezda trijumfovala nad Novim Pazarom na pustom gradskom stadionu

515

U okviru 21. kola Super lige Srbije, fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su ubedljivu pobedu nad ekipom Novog Pazara, rezultatom 3:0. Utakmica je odigrana pred praznim tribinama Gradskog stadiona u Novom Pazaru, gde su gosti iz Beograda dominirali tokom većeg dela meča.

Već u devetom minutu, Aleksandar Dragović postavio je temelje za pobedu crveno-belih, postigavši prvi gol na utakmici. Njegovo rano vođstvo dalo je ton ostatak susreta, u kojem je Crvena zvezda demonstrirala svoju snagu i taktičku pripremljenost.

Gelora Kanga udvostručio je prednost Beograđana u 40. minutu, realizujući penal. Odluka sudije Danila Nikolića da dosudi najstrožu kaznu, nakon pregleda situacije u kaznenom prostoru Novog Pazara u VAR sobi, izazvala je proteste domaćih igrača. Međutim, snimak je potvrdio ispravnost odluke, čime je Kanga sigurnim udarcem povisio na 2:0.

Šerif Ndiaj, postigavši gol u 81. minutu, zapečatio je sudbinu Novog Pazara i postavio konačan rezultat utakmice. Njegov gol bio je vrhunac večeri, dokazavši superioritet gostujuće ekipe.

Posle ovog kola, Crvena zvezda nastavlja da vodi na tabeli Super lige sa 52 boda, držeći dva boda prednosti nad najbližim pratilacem, Partizanom, koji ima utakmicu manje. S druge strane, Novi Pazar nalazi se na petom mestu sa 30 bodova.

Predstojeće kolo donosi nove izazove za obe ekipe. Novi Pazar će kao gost nastupiti protiv kruševačkog Napretka, dok će Crvena zvezda na svom terenu dočekati ekipu Čukaričkog, nastavljajući svoju misiju odbrane titule šampiona Srbije.