Napredak slavi pobjedu: Novi Pazar poražen u Kruševcu sa 3:1

466

Fudbalski klub Napredak iz Kruševca ostvario je značajnu pobjedu u 22. kolu Super lige Srbije, savladavši ekipu Novog Pazara rezultatom 3:1. Utakmica, koja je odigrana večeras, bila je prilika za domaćine da demonstriraju svoju snagu i strategiju, što su uspješno i učinili.

Prednost Napretka ogledala se u efikasnosti napada, sa tri postignuta gola u prvom poluvremenu. Ognjen Mršić je otvorio seriju golova u 17. minutu, čime je dao ton igri i stavio do znanja da je Napredak odlučan u namjeri da osvoji sva tri boda. Andrija Majdevac je iz penala u 35. minutu dodatno učvrstio vođstvo domaćih, dok je Nebojša Bastajić u 39. minutu postavio rezultat prvog poluvremena na nedostižnih 3:0.

Novi Pazar se nije predao bez borbe, a dokaz tome je gol Adema Ljajića iz jedanaesterca u samom finišu prvog poluvremena. Međutim, uprkos naporima, gostujući tim nije uspio da nadoknadi razliku u drugom dijelu igre.

Situacija za Novi Pazar dodatno se zakomplicirala u 90. minutu kada je Abdulaj Sise zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, čime je njegov tim ostao sa igračem manje na terenu u završnici meča.

Ovom pobjedom, Napredak se približava sredini tabele, trenutno zauzimajući deseto mjesto sa 28 bodova. Novi Pazar, iako poražen, zadržava šestu poziciju na tabeli sa 30 bodova.

U narednom kolu, ekipa Novog Pazara na svom terenu dočekuje Mladost iz Lučana, dok Napredak putuje u Beograd, gdje će se sastati sa ekipom Čukaričkog. Obe utakmice će biti važne za dalji plasman ekipa u ligi i moguće promjene na tabeli. Navijači obiju ekipa s nestrpljenjem iščekuju ishode ovih mečeva, kako sezona napreduje ka svom vrhuncu.