Novi Pazar protutnjao kroz Kragujevac! Novi Pazar -Radnički 1923 – 4:0

1571

U dramatičnom susretu 16. kola Superlige Srbije, fudbaleri Novog Pazara su demonstrirali vrhunsku igru pobjeđujući ekipu Radničkog 1923 u Kragujevcu sa uvjerljivih 4:0. Ova utakmica, odigrana na stadionu “Čika Dača”, bila je jedan od ključnih derbija kola.

Gosti iz Novog Pazara su pokazali izuzetnu efikasnost i taktičku pripremljenost. Marko Obradović je blistao postigavši dva gola u prvih 17 minuta meča, dok su Sejduba Suma i Adem Ljajić dodali još dva, cementirajući trijumf gostujućeg tima.

Prvi gol je nastao iz odlične kombinacije, gdje je Obradović efikasno iskoristio centaršut Ljajića. Njegov drugi gol, u 17. minuti, također je bio rezultat dobre igre i taktičke spremnosti. Radnički 1923, iako su imali nekoliko šansi, nisu uspjeli realizirati svoje prilike, što je dodatno otežalo njihov položaj.

Vremenski uslovi su dodatno zakomplicirali utakmicu, s obzirom da je drugo poluvrijeme odigrano na terenu prekrivenom snijegom. Ipak, Novi Pazar se bolje prilagodio ovim uslovima, što se odrazilo na krajnji rezultat.

Ovom pobjedom, Novi Pazar se popeo na četvrto mjesto na tabeli sa 23 boda, dok je Radnički 1923 ostao na devetom mjestu sa 18 bodova. Sljedeći izazovi za ove timove su utakmice protiv Javora, odnosno Čukaričkog, koje će dodatno definirati njihove pozicije u ligi.

Ova utakmica je također označila kraj pobjedničkog niza Radničkog 1923, slično kako je dan ranije TSC prekinuo seriju pobjeda Partizana. Ovakav rezultat dodaje još više uzbuđenja u Superligi Srbije, demonstrirajući da u fudbalu uvijek postoji prostor za iznenađenja i preokrete.