Spektakl u Novom Pazaru! NOVI PAZAR – ČUKARIČKI 5:3 (1:1) (FOTO, VIDEO)

2319

Takva fudbalska poslastica Novog Pazara nije se dogodila dugo. U uzbudljivom duelu protiv favorizovanog Čukaričkog, Pazarci su pred svojom publikom stvorili pravi spektakl s osam postignutih golova. Nigerijski fudbaler Julius Ejike Opara bio je zvezda večeri, ostvarivši het-trik i pridonio pobedi svoje ekipe od 5:3.

Sudar ova dva tima na terenu Sportskog centra “Šutenovac” privukao je 400 gledalaca, a atmosfera je bila na vrhuncu tokom čitavog meča. Sudija Nenad Đorđević iz Guče imao je pune ruke posla, s nekoliko žutih kartona, dok su igrači obe ekipe pokazali izuzetan sportski duh.

Čukarički je poveo nakon 20 minuta igre, kada je Subotić postigao gol nakon odličnog udarca, a golman Mecinović nije uspeo da zaustavi loptu, koja je završila u mreži, na radost gostiju.

Međutim, Pazarci su brzo odgovorili. U 31. minutu, Opara je majstorski iskoristio sjajno dodavanje Alića i sa lakoćom savladao golmana Begovića. Ovaj gol bio je uvod u Oparinu fudbalsku čaroliju koja će se nastaviti tokom celog meča.

Već u drugom minutu drugog poluvremena, Opara je šutirao sa 30 metara udaljenosti, stvarajući probleme golmanu Begoviću. Nakon kornera, Opara je još jednom sjajno reagovao u petercu i doneo vođstvo Pazarcima.

U 53. minutu, rezervista Radosavljević je oboren u kaznenom prostoru, a Delibašić je preuzeo odgovornost za izvođenje penala. Mecinović je izvanredno intervenisao, ali lopta se odbila nazad do izvođača, koji je konačno poslao loptu u mrežu.

Ipak, Opara nije bio gotov. U 73. minutu, sjajnom solo akcijom postigao je svoj treći gol na utakmici, potvrdivši svoj status junaka meča. Pored het-trika, Opara je asistirao i kod gola Alića iz jedanaesterca u 70. minutu.

Konačnih 5:3 za Novi Pazar postavio je Ristović u trećem minutu nadoknade vremena, čime su domaći navijači proslavili senzacionalnu pobedu svog tima.

Ovaj spektakl u Novom Pazaru će se dugo pamtiti, a posebno će ostati urezan u sećanje ljubiteljima fudbala zbog briljantnog nastupa Juliusa Ejikea Opare, koji je zasluženo dobio ovacije s tribina.SC “Šutenovac”. Gledalaca: 400. Sudija: Nenad Đorđević (Guča). Žuti kartoni: Karišik, Alić, Filimonović (Novi Pazar), Madžarević, Đorđević, Stojanović, Koloni, Mirosavić (Čukarički). Strelci: Opara u 31, 47. i 73, Alić u 70. iz jedanaesterca, Ristović u 90+3 za Novi Pazar, Delibašić u 20, 54. i Radosavljević u 75. za Čukarički.

NOVI PAZAR: Mecinović, Bećirović (od 90. Rožajac), Karišik, Koničanin, Jusufović (od 90. Crnovršanin), Prguda (od 71. Filimonović), Babačić, I.Kahrović (od 64. O. Kahrović), Alić, Kurtanović (od 64. Ristović), Opara.

ČUKARIČKI: Begović, Koloni, Mirosavić, Madžarević (od 46. Radosavljević), Stojanović, Adamović, Arsović (od 74. Dragićević), Mitrović, Delibašić, Đorđević, Subotić.