Teška, ali zaslužena pobjeda: Odbojkaši Novog Pazara nadmašili Topličanina u neizvjesnom meču

265

U uzbudljivom susretu 12. kola Prve lige Srbije, odbojkaši Novog Pazara ostvarili su tešku, ali izuzetno važnu pobjedu nad ekipom Topličanina iz Prokuplja, pobjeđujući sa 3:2 u setovima. Meč, koji je održan u izmijenjenim uslovima zbog problema sa grijanjem u dvorani u Prokuplju, pokazao je izdržljivost i taktičku spretnost Novopazaraca.

Prvi set je pripao gostujućoj ekipi Novog Pazara sa 25:21, što je postavilo visoka očekivanja za ostatak meča. Međutim, Topličanin je pokazao da se neće lako predati, osvojivši drugi set sa rezultatom 25:22.

Treći set je ponovo bio u znaku Novog Pazara, koji je sa 25:23 preuzeo vođstvo, ali je Topličanin u četvrtom setu uzvratio sa 25:20, čime je izjednačio ukupni rezultat i poslao oba tima u odlučujući taj-brejk. U ovom ključnom dijelu igre, Novi Pazar je dominirao i završio sa impresivnih 15:8, osiguravši tako pobjedu.

Ovaj trijumf omogućio je Novom Pazaru da zadrži treću poziciju na tabeli sa skorom od 9 pobjeda i 3 poraza, dok je Topličanin ostao na pretposljednjem, jedanaestom mjestu sa 3 pobjede i 9 poraza.

Sljedeći izazov za Novi Pazar bit će domaći meč protiv ekipe VGSK iz Velikog Gradišta u 13. kolu, dok Topličanin putuje u Novi Sad, nastavljajući svoju borbu u ligi.

Utakmica, odigrana u Sportsko-rekreativnom centru Dubočica u Leskovcu zbog tehničkih problema u Prokuplju, pokazala je izuzetnu posvećenost i adaptabilnost oba tima. Navijači i ljubitelji odbojke sigurno s nestrpljenjem očekuju nastavak sezone i nove sportske izazove.