VAŽNA POBJEDA NOVOG PAZARA: Vasić i Grin predvodili plave do trijumfa nad Zdravljem

258

U uzbudljivoj utakmici 20. kola Košarkaške lige Srbije, košarkaši Novog Pazara zabilježili su značajnu pobjedu nad ekipom Zdravlja iz Leskovca rezultatom 99:89. Susret, održan u dvorani Doguš, privukao je veliku pažnju kako navijača tako i ljubitelja košarke, nudeći dinamičan i neizvjestan meč sve do posljednjih trenutaka.

Večerašnji trijumf Novog Pazara nije bio samo plod timskog duha i zajedništva, već i izvanrednih pojedinačnih izvedbi. Luka Vasić, sa 24 poena, sedam skokova i tri asistencije, pokazao je zašto je jedan od ključnih igrača svoje ekipe. Njegova preciznost iza linije za tri poena, gdje je pogodio šest od deset pokušaja, bila je impresivna i ključna za održavanje prednosti Novog Pazara tokom cijelog susreta.

Vendel Grin, također, nije ostao u sjeni, doprinoseći pobjedi sa 23 poena i tri asistencije. Njegova igra u napadu bila je vitalna, omogućavajući Pazarima da održe i prošire svoju prednost.

Iako je Zdravlje Leskovac pokazalo borbenost, predvođeni Jovanom Đorđevićem Marinkovićem, koji je meč završio sa 29 koševa i šest skokova, i Džordanom Kalahanom sa 26 poena i šest asistencija, to im nije bilo dovoljno da preokrenu rezultat u svoju korist.

Domaći tim je imao prednost tokom cijele utakmice, izuzev kratkotrajnog vođstva Leskovčana u prvoj minuti. Maksimalna prednost od 16 poena, postignuta u 22. minuti, pokazala je dominaciju Novog Pazara i njihovu odlučnost da osvoje ovaj ključni meč.

Ovom pobjedom, Novi Pazar je napredovao na tabeli KLS-a, zauzevši 13. mjesto sa skorom od 6 pobjeda i 14 poraza, dok Zdravlje Leskovac ostaje na posljednjem, 16. mjestu sa skorom 4/16.

Pogled unaprijed otkriva da Pazarce očekuje gostovanje kod Mladosti iz Zemuna u 21. kolu, dok će Zdravlje Leskovac dočekati ekipu Džokera iz Sombora, obećavajući još uzbudljivih susreta u Košarkaškoj ligi Srbije.

Utakmica u Dvorani Doguš, koju je pratilo oko 300 gledatelja, nije bila samo prikaz košarkaškog talenta i sportskog duha, već i potvrda da je svaka pobjeda u KLS-u važan korak ka vrhu tabele. Za Novi Pazar, ova pobjeda ne samo da donosi bodove, već i moralno podizanje, potrebno za izazove koji ih očekuju u nastavku sezone.