VELIKA POBJEDA! Pazarci u četvrtfinalu Futsal kupa Srbije

665

U dramatičnoj i napetoj atmosferi koja je vladala u Smederevu, ekipa Novog Pazara ostvarila je historijski uspjeh plasmanom u četvrtfinale Futsal kupa Srbije, savladavši domaćina sa 2:1 u uzbudljivom susretu. Pazari su pokazali izuzetnu borbenost i taktičku pripremljenost, što im je na kraju donijelo zasluženu pobjedu.

Već u prvom dijelu igre, Novi Pazar je pokazao da dolazi sa jasnim ciljem – pobjedom. Darko Ristić je već u trećem minutu pokazao izuzetnu vještinu, postigavši prvi gol za svoj tim, dok je Ensar Redžović osam minuta kasnije udvostručio prednost, ostavljajući domaćine u šoku i nevjerici.

Iako je Smederevo, vodeći tim Druge futsal lige Srbije, u drugom dijelu pokušalo da se vrati u igru i preokrene rezultat u svoju korist, njihovi napori su urodili plodom tek u 34. minutu. Marko Simeunović je realizovao penal, postigavši utješni pogodak za svoju ekipu.

Pazari su uspjeli da očuvaju prednost do kraja meča, čime su osigurali svoje mjesto u četvrtfinalu Futsal kupa Srbije, zakazanom za 13. mart. Njihova radost i ponos bili su očigledni, dok su se sa tribina prolomili aplauzi podrške i priznanja za prikazanu igru i sportski duh.

Ekipa FON Banjica iz Beograda, aktuelni nosilac trofeja, i dalje je u igri, što obećava nastavak uzbudljive i neizvjesne borbe za prestižni naslov. Ovaj uspjeh tima Novog Pazara ne samo da predstavlja važan korak u daljem takmičenju, već i potvrđuje njihov rast i razvoj na futsal sceni Srbije.